Meistara Vu un Meistara Lī satori. Romāns Korovins

mars
23

Du 23/03/2018 11h00 au 06/04/2018 11h00

Fuseau horaire : Riga (GMT+02:00)

Izstāžu zāle Arsenāls
Torņa iela 1
Riga
Latvia
Riga

Izstāžu zāle Arsenāls

Romāna Korovina personālizstādē “Meistara Vu un meistara Lī satori” ir eksponēts tāda paša nosaukuma fotogrāfiju cikls. Tas stāsta par divu iztēlotu dzenbudisma meistaru dzīvi no dzimšanas brīža līdz nāvei, par viņu draudzību, skološanos jeb ceļu uz apgaismību, sāncensību šī procesa laikā, tēliem, ko tie sastop savā ceļā, kā arī rezultātu. Cikla tematika ir garīgums un cilvēku tieksme uz transcendenci. Personāži un darbības, kas stereotipiski asociējas ar dzenbudismu un Austrumu reliģijām, tiek izspēlētas lokālajam skatītājam atpazīstamā materiālajā pasaulē – Rīgas vidē un ainavās, tādējādi “Meistara Vu un Meistara Lī satori” kļūst par sava veida maģiskā reālisma darbu.

Romāna Korovina mākslai raksturīgi, ka darbu saturs un vēstījums parādās nevis viena, atsevišķa attēla ietvaros, bet gan vairāku kompozīciju apkopojumā un to savstarpējā saistībā. Ekspozīcijas tiek iekārtotas scenogrāfiski, īpašu vietu atvēlot eļļas glezniecībai uz audekla, ready-made priekšmetiem un instalācijām, kā arī tekstiem un uzrakstiem izstādes telpā. Visu šo elementu kopums konkrētajā izstāžu zālē kļūst par vizuālā attēla telpisku un semantisku paplašinājumu.

Romāna Korovina daiļradē var izšķirt dažādus periodus, kuros mainās intereses un fokuss par labu vienam vai otram medijam, noteiktam tēmu lokam un sižetu interpretācijām. No bezkaunīgi izaicinošā kā saturā, tā arī formā – uz apceri un meditāciju par pārlaicīgām tēmām. No panciskas intervences – pie vēlmes konceptualizēt objekta-subjekta attiecības, mākslas mediju kā vidutāju tajās, līdz pat vēstoša satura konstruēšanai un stāstu stāstīšanai īsās vai garās frāzēs. Izstāde ļauj fiksēt gan šajā brīdī aktuālos jautājumus, kas saista autoru, gan jauninājumus viņam raksturīgajā formālajā izteiksmē.

Izstāde atvērta ARSENĀLA Radošajā darbnīcā no 23. marta līdz 13. maijam.

PAR MĀKSLINIEKU

Romāns Korovins (1973) ir mākslinieks, kurš akadēmisku izglītību ieguvis Latvijas Mākslas akadēmijā grafikas nozarē (MA 1997), taču tālāku profesionālo darbību ir saistījis ar statisku un kustīgu attēlu – viņa radošās izteiksmes arsenālā ietilpst glezniecība, foto, video, instalācijas tipa tēlniecība un jauktas tehnikas vizuālas intervences telpā.

Izstādēs piedalās kopš 1991. gada. Autora darbi tikuši eksponēti ASV, Francijā, Grieķijā, Igaunijā, Itālijā, Krievijā, Latvijā, Lietuvā, Vācijā. Īpaši atzīmējama izstāde “Ornamentālisms. Latvijas laikmetīgā māksla. Purvīša balva” 56. Venēcijas biennāles paralēlās programmas ietvaros (kurators Viktors Miziano). Romāns Korovins bijis nominēts Purvīša balvai, kā arī Latvijas Gada balvai fotogrāfijā, ko 2006. un 2007. gadā arī saņēmis.

IZSTĀDES KOORDINATORE MUZEJĀ:

Līna Birzaka-Priekule, Latvijas Nacionālā mākslas muzeja izstāžu kuratore, izstāžu zāles ARSENĀLS Radošās darbnīcas vadītāja.

Source: www.facebook.com


Izstāžu zāle Arsenāls
Torņa iela 1
Riga
Latvia

Modern Art Museum
Nous avons temporairement désactivé la possibilité de naviguer vers les tags.