Sutarti. Suderėti. Lygiadienio sutartinės

mars
21

mercredi 21 de 18h00 à 19h30

Fuseau horaire : Vilnius (GMT+02:00)

Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešoji biblioteka
Trakų g. 10
01013 Vilnius
Lithuania
Vilnius

Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešoji biblioteka

Kiekvieno mėnesio trečią trečiadienį kviečiame į sutartinių ratą. Sutartinės – tai mūsų protėvių giesmės, jų išmintis, kurią galime pajusti ir suprasti, jeigu jai atsiveriame giedodami. Senųjų giesmių giedojimas - tai dvasinė praktika, kurios metu susijungiama su protėviais, sustiprinamas ryšys su gimta žeme, mus supančia aplinka, žmonėmis, tauta. Atraskime savas šaknis ir sugiedokime sutartinę drauge, bendrame rate!

Itin plačiai paplitęs reiškinys lietuvio sąmonėje - "žolė kažkur žalesnė". Kažkur, bet ne savoje žemėje, kažkur, kur daugiau egzotikos, burtų, magijos, saulės ar dar ko nors. Mes kviečiame lietuvius, vyrus ir moteris, besidominčius lietuviškomis tradicijomis, išalkusius peno sielai, savasties pažinimo, susitikti Sutartinių Rate. Pradėkime nuo savo šaknų, savo protėvių, tėvynės pažinimo, gerbimo ir tausojimo.

Nauji metai - naujos patirtys, nauji atradimai. Ypatingai kviečiame tuos, kurie dar nėra prisilietę prie Sutartinių magijos!

Vakaro pabaigoje skambant kanklių muzikai galėsite prisiminti giedotas sutartines, apmąstyti patirtus pojūčius ir suvokti jų atneštą žinią individualiai Jums.

Į antrąjį sutartinių ratą „Sutarti. Suderėti. Lygiadienio sutartinės“ kviečiame kovo 21 d.18 val. bibliotekos erdvėje Po skliautu.

Sutartinių ratą veda seserys Agota Zdanavičiūtė ir Dorotė Girskienė.

Seserys Agota ir Dorota aktyvios muzikantės, koncertuojančios su grupėmis SEN SVAJA, gyvuojančia jau septynerius metus ir išleidusią albumą "LAUMIŲ LOPŠINĖ" (2015) bei folkloro projektu "LAIMINGUO", gyvuojančiu jau penkerius metus ir taip pat išleidusiu abumą "LAIMINGUO" (2016). Muzikantės dalyvauja įvairiuose projektuose ir ritualuose su Lietuvos ir užsienio muzikantais bei šamanais. Puoselėdamos lietuvių ir baltiškąsias tradicijas seserys pradėjo vesti sutartinių ratus, o dabar visus kviečia į savo Sutartinių Ratą, skirtą pavasario lygiadieniui.

Kviečiame visus į darnų ratą: vyrus, moteris, vaikus.

Sutartinės. Sutarti. Suderėti.

Source: www.facebook.com


Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešoji biblioteka
Trakų g. 10
01013 Vilnius
Lithuania

Library
Nous avons temporairement désactivé la possibilité de naviguer vers les tags.