Omakultuuriakadeemia

mars
20

mardi 20 de 18h00 à 19h30

Fuseau horaire : Tallinn (GMT+02:00)

Pärimusmuusika Ait
Tasuja pst 6
71011 Viljandi
Estonia
Rūjiena

TÜ Viljandi Kultuuriakadeemia

Omakultuuriakadeemia 2017/18 hooaja teema on PIIRID. Loengutes käsitletakse piirsituatsioone, piiride määratlemist ja ületamist. Kuidas kujunevad normid, kes ja kuidas paneb paika piiri õige ja vale, moraalse ja keelatu vahel? Kuidas defineerida oma ja võõrast, väärtuslikku ja labast, püha ja argist, kaost ja korda? Ettekannetes käsitletakse piiriküsimusi erinevates kultuurivaldkondades. Vaadeldakse piiride seadmist nii kehade, sõnade kui helide vallas, arutletakse kunsti, pedagoogika ja loomulikult ka pärimuskultuuri piiritlemise teemal. Ja ega riigipiiridki puutumata jää.

  1. märtsil: Ringo Ringvee "Kas usu nimel võib teha kõike?"

Ilmaliku elu reeglid, moraalinormid ning arusaamad inimõigustest põrkuvad kaasaegses maailmas sageli erinevate religioonide tõekspidamistega. Kuidas otsustada, kui usutavad satuvad konflikti valitsevate kultuurinormide või koguni seadustega? Piiri tõmbamist religioossete vajaduste ja ühiskondlike võimaluste vahel tuleb selgitama Siseministeeriumi usuasjade osakonna nõunik Ringo Ringvee.

Omakultuuriakadeemia tutvustab ja arendab eesti kultuurimõtet, keskendudes kultuurikandja tähenduslikule suhtele oma vahetu keskkonnaga. Loengud toimuvad Viljandi pärimusmuusika aidas üle nädala teisipäeviti algusega kell 18.00 ja on osalejatele tasuta.

Loengute toimumist toetavad Eesti Kultuurkapital ja Viljandi linn

Source: www.facebook.com


Pärimusmuusika Ait
Tasuja pst 6
71011 Viljandi
Estonia

Community College
Nous avons temporairement désactivé la possibilité de naviguer vers les tags.