טרק מפטרה לשמורת דנה

avril
04

Du 04/04/2018 06h00 au 07/04/2018 18h00

Fuseau horaire : Jerusalem (GMT+02:00)

‎טיולי רדיוס - Radius Tours (Yoel Sterling)‎
Na'An
76829 Na`an
Israel
Rehovot

טיולי רדיוס - Radius Tours (Yoel Sterling)

לאחרונה הושלם שביל חוצה ירדן, זהו שביל בסגנון שביל ישראל, החוצה את ירדן מהגבול עם סוריה בצפון ומסתיים בעקבה. השביל עובר לאורך מספר רכסים מרהיבים וחוצה ואדיות עצומים ומפוארים. בטיול שלנו נטייל בקטע היפה ביותר של "שביל ירדן" – מקטע יפיפה בחבל אדום. במשך 4 ימים נלך, נראה ונרגיש שזהו טרק מהטובים שיש לירדן להציע, הליכה מתגלגלת מפטרה הקטנה ועד לשמורת דנה.


תכנית הטיול:

יום 1 – מעבר גבול – ביקור בפטרה

נפגשים במעבר הגבול ערבה בשעה 06:30. נסיעה לעקבה לרכישת מזון. מעקבה נסע לתחילת המסלול שלנו בפטרה זוהי בירת הנבטים וללא ספק אם היו צריכים לבחור את העיר הכי יפה בעולם הקדום פטרה זוכה במקום מכובד ביותר. כניסה בסיק, מעבר בחזנה, התיאטרון, הקארדו ובקאסר בינת ויציאה מואדי אום טחונה לאחר מכן רכב ייקח אותנו למקום הלינה שלנו בשטח. ארוחת ערב חמה.

מרחק הליכה – כ- 9 ק"מ.

יום 2 – אבו סככין ומצודה אדומית

התארגנות בוקר וארוחה קלה, יציאה למסלול ירידה בואדי אבו סככין לעין הודס ממנו נתלבש על דרך הררית קדומה שחוצה את הרכס ותוביל אותנו איי שם אל מצודה אדומית מרהיבה. עוד צעד קטן ואנחנו בראש ואדי פייד נופים מרהיבים ומפלי מים דקיקים שמחזיקים מים לאורך כל השנה, מכאן נטפס במעלה ואדי פייד למרחב של עין ג'והייר ללינה ומפגש עם הציוד האישי לארוחת ערב אותנטית טעימה, תה בדואי ולינה תחת השמיים הפתוחים.

יום 3 – בין הפייד לעוויר

התארגנות בוקר מוכרת עם ארוחה קלה ותה.

ביקור במערת אום אל עמד – אתר בו נהגו להפיק נחושת עתיקה ומיוחדת במראה שלה. ואדי ברוואס וואדי אום על עמד, חציית הערוצים הצדדיים של ואדי ע'וויר והגעה לנקודת הלינה שלנו לצד גבעת אום שומרה.

יום 4 – ערערים ואלונים באדום

לאחר התארגנות בוקר הכוללת תה/קפה ואוכל, נצא למסלול, נרד באפיקו של ואדי סולם אל עבר "צומת האלות" של ואדי מלגה. נוף מיוחד במינו של יער אלונים ואלות הנדמה כאילו נלקח מהגליל והונח על אבן החול שמאפיינת את ירדן. מצומת האלות עליה בואדי אם-דלה אל עבר תצפית פינאן בראש ואדי שקר ומשם בנקב נהדר אל עבר שולי הכפר מנסורה, שם נסיים את מסלולינו ונסע בחזרה למעבר הגבול.

• הטרק בליווי מנהלה שמניידת עבורנו את ציוד הלינה ממקום למקום.

דרגת קושי:

בינוני, מתאים למיטיבי לכת.

מסלול טרק משובח, הליכות של סה"כ כ- 50 ק"מ, כולל עליות.

ההליכה עם תרמיל יום (ללא בית על הגב).

ציוד הלינה והכלכלה עוברים ממקום למקום ע"י ג'יפ מנהלה.

לפרטים נוספים 052-2232389

Source: www.facebook.com


‎טיולי רדיוס - Radius Tours (Yoel Sterling)‎
Na'An
76829 Na`an
Israel

Business Service
Nous avons temporairement désactivé la possibilité de naviguer vers les tags.