Anarchokapitalismus | Armáda
Paralelní Polis

mer. 14/03/2018 de 20h00 à 23h00

Fuseau horaire : Prague (GMT+01:00)

Paralelní Polis
Dělnická 43
170 00 Prague
Czech Republic
Jakkoliv je volnotržní zajišťování spravedlnosti a vnitřní bezpečnosti těžké téma, obrana proti vnějšímu nepříteli a potažmo mezinárodní vztahy představují asi zdaleka největší výzvu pro bezstátní anarchokapitalistickou společnost. Dokáží se svobodní lidé bez státu ubránit agresivním dobyvatelům? A pokud ne, co se pak bude odehrávat na dobytém území? Jak se liší ovládnutí dobytého anarchistického území od ovládnutí dobytého státu? Může společnou bez státu obstát? Minarchisté tomu nevěří; anarchokapitalisté ano. Nenechte si ujít přednášku s diskusí na toto zajímavé téma.
___________________________________
Anarchokapitalismus je pravidelný program Paralelní Polis, představující principy dobrovolnosti a neagrese, na kterých stojí i kryptoanarchie.
Evokuje ve Vás slovo anarchie obraz chaosu? Kroutíte hlavou nad představou společnosti bez státu? Ptáte se, kdo by stavěl silnice? Stát má velmi důmyslnou propagandu, která je do nás vštěpována už od školních let. Kouzlo této manipulace spočívá v tom, že otázku, zda stát vůbec potřebujeme, většina lidí automaticky považuje za zodpovězenou. Jen málokdo se nad ní skutečně kriticky zamyslí. V rámci každého setkání vám představíme jednu oblast lidské společnosti, která je silně narušená přítomností státu, a ukážeme, jak by to mohlo jít jinak. Přijďte do Paralelní Polis, vejděte ven ze zažitých stereotypů a buďte jedním z těch, kteří chtějí zkusit nahlížet na společnost z jiné perspektivy.
Přednášející: Urza (www.urza.cz)
Vstupné na přednášku je dobrovolné, ale počet míst je omezen, doporučujeme zakoupit si rezervaci místa na:
https://shop.cryptolab.cz/tickets/47-3-anarchokapitalismus-armada
▲▲▲
Paralelní Polis je think tank a hackerspace zabývající se tématy jako je decentralizace, digitální soukromí, kryptoanarchie a anonymita. Jsme nezávislí na státních příspěvcích a vaše podpora tuto nezávislost posílí.
Líbí se vám náš program? Podpořte nás:
Bitcoinová adresa:
35HMwZkg7CcXWytcXUHsqCqojJp7ZmLpBt
Litecoinová adresa:
LeyyHzC9gUD4TJ9ZEJ5oUt4931N6FiUBTN
Monero adresa:
43CHrnDHo4BjJQNtduvJUv1a5SYFHFD9fQfappCueGT79aTADryiGfUMwX4CAif3DCRrtyEYmtMDdbPpSzMw8DsmLjL1MQw
Děkujeme!
Web se záznamy a slidy z minulých přednášek:
paralelnipolis.cz/program/anarchokapitalismus/
Source: www.facebook.com