Spektakl „Miasto, którego nie było” / Kolektyw Kejos

mars
02

vendredi 2 de 19h00 à 20h00

Fuseau horaire : Warsaw (GMT+01:00)

Centrum Kultury w Lublinie
Peowiaków 12
20-007 Lublin
Poland
Lublin

Warsztaty Kultury

Zapraszamy do przeżycia carnavalowych emocji już pod koniec zimy! Spektakl "Miasto, którego nie było" powraca do Lublina :)

Informacje o biletach poniżej.

🔸🔸🔸🔸🔸🔸🔸🔸🔸🔸🔸🔸🔸🔸🔸🔸🔸🔸🔸🔸🔸🔸🔸🔸

Spektakl stworzony został z okazji obchodów jubileuszu 700-lecia Lublina. Inspiracją do powstania scenariusza była przedwojenna historia miasta, legendy, mity, opowiadania oraz twórczość artystów związanych z Lublinem, takich jak F. Arnsztajnowa, I. B. Singer, E. Hartwig. Przedstawieniu towarzyszy grana na żywo muzyka inspirowana folklorem polskim, żydowskim, ukraińskim i cygańskim, a także polskimi szlagierami dwudziestolecia międzywojennego.

🔸🔸🔸🔸🔸🔸🔸🔸🔸🔸🔸🔸🔸🔸🔸🔸🔸🔸🔸🔸🔸🔸🔸🔸

Przedstawienie łączy w sobie techniki sztuki cyrkowej, takie jak akrobatyka, akrobatyka powietrzna (sztrabaty, trapezy), koło akrobatyczne (Cyr wheel) i żonglerka, z elementami teatru tańca, teatru ruchu i teatru plastycznego. Połączenie to jest możliwe dzięki wyjątkowemu na polską skalę zespołowi złożonemu z doświadczonych ludzi teatru oraz artystów związanych z tańcem, muzyką i nurtem Nowego Cyrku.

🔸🔸🔸🔸🔸🔸🔸🔸🔸🔸🔸🔸🔸🔸🔸🔸🔸🔸🔸🔸🔸🔸🔸🔸

Spektakl opowiada o mieście częściowo wyobrażonym. Przestrzeni spotkań ludzi odmiennych i nie do końca poznanych. Miejscu nieustannego krzyżowania się kultur, postaw, sposobów na życie. Prowadzi to z jednej strony do nieuchronnych nieporozumień i konfliktów, a z drugiej – do tworzenia życiodajnej, twórczej energii, która buduje przestrzeń społeczno-kulturową miasta. Poprzez przywołanie zarówno fikcyjnych, jak i prawdziwych historii, stworzony został wielowymiarowy, oniryczny świat, którego być może nigdy nie było, z pewnością już nie ma, ale w jakiś sposób przeczuwamy jego potencjalną obecność.

🔸🔸🔸🔸🔸🔸🔸🔸🔸🔸🔸🔸🔸🔸🔸🔸🔸🔸🔸🔸🔸🔸🔸🔸

Kiedy: 2 marca, godz. 19:00

Gdzie: Centrum Kultury w Lublinie – Sala Widowiskowa

Wiek: 12+

Czas trwania: 60 minut

Bilety: 15 zł

Jak kupić bilet? Możesz wybrać 3 sposoby:

🔸osobiście w sekretariacie Warsztatów Kultury w Lublinie mieszczącym się przy ulicy Grodzkiej 7, I piętro, pokój 104 – w dniach od 15 lutego 2018 do 2 marca 2018 (od poniedziałku do piątku w godzinach 10:00-16:00). UWAGA! Płatność tylko gotówką!

🔸osobiście w kasie Centrum Kultury w Lublinie mieszczącej się przy ulicy Peowiaków 12 – w dniu spektaklu 2 marca, od godziny 18:00. UWAGA! Płatność tylko gotówką!

🔸przez internet w sklepie Warsztatów Kultury w Lublinie znajdującym się pod adresem https://www.warsztatykultury.pl/sklep/bilet-wstepu-na-spektakl-miasto-ktorego-nie-bylo-kolektywu-kejos/ – w dniach 15 lutego 2018 do 28 lutego 2018 r. Płatność przelewem. UWAGA! Bilet będzie trzeba odebrać osobiście. Poniżej informacja gdzie i kiedy można to zrobić:

◼w sekretariacie Warsztatów Kultury w Lublinie mieszczącym się przy ulicy Grodzkiej 7, I piętro, pokój 104 – w dniach od 15 lutego 2018 do 2 marca 2018 (od poniedziałku do piątku w godzinach 10:00-16:30);

◼w kasie Centrum Kultury w Lublinie mieszczącej się przy ulicy Peowiaków 12 – w dniu spektaklu 2 marca, od godziny 18:30;

Więcej informacji w regulaminie ( http://bit.ly/2Hh7OII ).

Scenariusz, koncepcja: Jacek Timingeriu, Marta Kuczyńska

Reżyser: Jacek Timingeriu

Drugi reżyser: Marta Kuczyńska

Kierownictwo muzyczne: Katarzyna Timingeriu

Scenografia i kostiumy: Diana Jonkisz, Anna Hul

Reżyseria światła: Maciej Dziaczko

Pomoc choreograficzna: Ewa Wagner

Występują: Marta Kuczyńska, Zuzanna Nir, Matylda Górska, Marcin Janiak, Adam Banach

Muzycy: Katarzyna Timingeriu, Jacek Timingeriu, Mikołaj Nowicki, Mateusz Nowicki

Produkcja: Festiwal Carnaval Sztukmistrzów, Stowarzyszenie Kejos Theater


Centrum Kultury w Lublinie
Peowiaków 12
20-007 Lublin
Poland

Event Planner
Nous avons temporairement désactivé la possibilité de naviguer vers les tags.