Rok Trumpa w polityce zagranicznej
Centrum Inicjatyw Międzynarodowych

Évènement indisponible.

Selon le cas, de nouvelles dates appraîtront bientôt ou l'activité proposée sera définitivement supprimée.

mer. 21/02/2018 de 17h00 à 18h30/strike>

Wydział Nauk Politycznych i Studiów Międzynarodowych UW
ul. Krakowskie Przedmieście 26/28, Gmach Audytoryjny
00-927 Srodmiescie
Poland
Koło Euroatlantyckie Uniwersytetu Warszawskiego wraz z Centrum Inicjatyw Międzynarodowych mają zaszczyt zaprosić na dyskusję poświęconą pierwszemu rokowi działalności prezydenta Donalda Trumpa w polityce zagranicznej Stanów Zjednoczonych.
Niedawno minął rok, odkąd Donald Trump został 45. prezydentem Stanów Zjednoczonych Ameryki. Człowiek, którego obawiali się nie tylko demokraci, środowisko liberalne, amerykański establishment, ale też mniejszości religijne i etniczne, rozpoczął swoją kadencję z przytupem, bo od zrzucenia na terytorium Afganistanu największej w bomby konwencjonalnej w amerykańskim arsenale. Później nastąpiły kolejne ruchy, takie jak zaostrzenie relacji z Rosją, wycofanie się z paryskiego porozumienia klimatycznego, postawienie ultimatum przywódcy Korei Północnej w sprawie rezygnacji z broni jądrowej, decyzja o przeniesieniu amerykańskiej ambasady z Tel Awiwu do Jerozolimy. Jak polityka zagraniczna prowadzona przez Trumpa odpowiada temu, czego spodziewał się świat? Czy oczekiwania zostały spełnione? Czy Wielka Brytania może liczyć na wsparcie USA w związku z rychłym Brexitem? Z kim Stany Zjednoczone podpisały umowy na eksport broni? Jak prezentuje się stosunek Stanów Zjednoczonych do Sojuszu Północnoatlantyckiego? Jak wyglądają relacje między USA a Radą Współpracy Zatoki? Jakie interesy interesy ma ten kraj w Azji Środkowej?
Powyższe kwestie zostaną omówione na podstawie Biuletynu Analiz wydanego przez Centrum Inicjatyw Międzynarodowych w styczniu bieżącego roku. W Biuletynie znajdują się teksty naukowe autorstwa pracowników CIM, dotyczące relacji Stanów Zjednoczonych z europejskimi elitami, z Wielką Brytanią, NATO, krajami Bliskiego Wschodu i Azji Środkowej, a także przemysłu zbrojeniowego USA.
Link do Biuletynu: http://bit.ly/2sx0iGg
Na spotkanie złożą się 10-minutowe wystąpienia każdego z ekspertów oraz dyskusja z publicznością.
Jeszcze raz serdecznie zapraszamy! Wstęp wolny!
21 lutego (środa), godz. 17:00
Budynek Audytoryjny (Collegium Politicum), sala 317, ul. Krakowskie Przedmieście 26/28, Kampus Główny Uniwersytetu Warszawskiego
Source: www.facebook.com