Koncert: Kuba Więcek / Piotr Orzechowski
Klubokawiarnia Aquarium

samedi 24 de 19h00 à 21h00

Fuseau horaire : Warsaw (GMT+01:00)

Klubokawiarnia Aquarium
Galeria Bielska BWA: ul. 3 Maja 11 (na piętrze)
43-300 Bielsko-Biała
Poland
ZMIANA TERMINU KONCERTU: 24 lutego (sobota)
Kuba Wiecek – saksofonista i kompozytor. Mimo młodego wieku -
jeden z najbardziej rozpoznawalnych muzyków jazzowych w kraju. Obsypany nagrodami (m.in. Mateusz Trójki 2017 w kategorii Muzyka Jazzowa - Debiut), laureat wielu międzynarodowych konkursów.
Wraz ze swoim trio wydał album "Another Raindrop”, który jest pierwszym debiutem w serii Polish Jazz od 28 lat.
Student prestiżowego Rhythmic Music Conservatorium w Kopenhadze. Uczył się także w Amsterdamie i Nowym Jorku. Pobierał lekcje u takich mistrzów jak Lee Konitz, Steve Lehman czy David Binney.
Koncertował w niemalże całej Europie, Ameryce Północnej oraz Azji. Współpracował z Mikiem Sternem, Ralphem Alessim, Giladem Hekselmanem oraz wieloma innymi.
Czerpie doświadczenia z wielu gatunków muzyki, poczynając od klasyki, przez folklor europejski czy jazz, a kończąc na muzyce elektronicznej, alternatywnej czy hip-hopie.
Piotr Orzechowski - pianista, improwizator, kompozytor. Absolwent Berklee College of Music. Laureat wielu prestiżowych nagród i wyróżnień, okrzyknięty przez krytykę „najbardziej kreatywnym i bezkompromisowym artystą młodego polskiego jazzu”.
Po głośnym zwycięstwie na szwajcarskim Montreux Jazz Solo Piano Competition 2011 występuje na całym świecie, a każda jego płyta staje się wydarzeniem.
Współpracował z gigantami muzyki współczesnej, jak Philip Glass, Steve Reich, czy Krzysztof Penderecki, wybitnymi postaciami światowego jazzu, takimi jak Randy Brecker, Avishai Cohen, Victor Mendoza, czy Michał Urbaniak.
Bilety: 30 zł, dostępne przed koncertem.
Source: www.facebook.com