Warsztaty cukiernicze z Domowe Wypieki - Ciasto Parzone
Pracownia SMAKU Jolanta Kleser

sam. 10/03/2018 de 10h00 à 14h00

Fuseau horaire : Warsaw (GMT+01:00)

Pracownia SMAKU Jolanta Kleser
Kościuszki 12
40-049 Katowice
Poland
Siostry "Pszczółki", czyli duet Domowe Wypieki, już w marcu zagości na swoim drugim cukierniczym warsztacie w Pracowni SMAKU. Jego tematem będzie - wcale nie tak oczywiste - ciasto parzone, które posłuży nam jako baza do stworzenia wyjątkowych deserów.
Więcej niż zwykłe ptysie.
Justyna i Dorota zdradzą Wam tajniki idealnego ciasta parzonego. Kiedy już zgłębicie jego tajniki, otworzy się przed Wami świat nieskończonych deserowych możliwości. Ciasto parzone jest bowiem wyjątkowo wdzięczne!
Zapomnijcie o oklepanej karpatce i dajcie się porwać cudownym deserowym propozycjom na ptysie, eklery i tartaletki, które ozdobimy prawdziwym złotem, ozdobami z temperowanej czekolady, cudownymi kremami, owocami, kwiatami.
Technika i piękno jednocześnie!
MENU:
-Choux au craquelin, czyli ptysie z kruszonką z kremem kokosowym i dekoracją z białej temperowanej czekolady oraz kulą zamszową z marakujowym kremem.
-Ekler Tiramisu z kruszonką kakaową, waniliowym kremem chantilly z likierem amaretto i galaretką kawową.
-Mini Paris Brest z chrupiącymi płatkami migdałów i kremem pralinowym.
-Tartaletki z groszkiem ptysiowym, cytrynowym curdem, kremem mouselline i dekoracją z liofilizowanych owoców, temperowanej czekolady oraz truskawek i żywych kwiatów.
O prowadzących:
Justyna Pszczółka i Dorota Habdas – siostry, uczestniczki II edycji programu „Bake Off - Ale Ciacho”. Autorki słodkiej strony www.domowe-wypieki.com. Oprócz pieczenia dziewczyny zawodowo zajmują się fotografią kulinarną. Na swoim koncie mają współpracę z takimi firmami jak: Polski Cukier, Gellwe, Netto Polska. Chętnie dzielą się swoją wiedzą cukierniczą na warsztatach kulinarnych z dzieciakami i osobami dorosłymi. Możliwość spotkania się z ludźmi w kuchni to wspaniały czas!
Cena: 250zł
Ilośc miejsc ograniczona!
Source: www.facebook.com