Vents Sīlis - Četri maskulinitātes arhetipi: Karalis
Zikurāts

Évènement indisponible.

Selon le cas, de nouvelles dates appraîtront bientôt ou l'activité proposée sera définitivement supprimée.

mer. 21/02/2018 de 19h00 à 21h00/strike>

Zikurāts
Bruņinieku iela 36
1011 Riga
Latvia
Ko darīt ar vēlmi dominēt un kā pielietot varu? Atbildības apzināšanās un spēja pieņemt sava padotā augstāku kompetenci kādā jomā. Kādēļ vadīšana ir pārsvarā pasīvs process? Kādēļ līdzsvars svarīgāks par pārsvaru – taisnīguma princips?

Ko mūsdienās nozīmē vīrišķība? Kāpēc atbilde uz šo jautājumu ir kļuvusi par problēmu? Kā kļūt par iespējami labāko vīrieti? Daudziem mūsdienu Latvijas vīriešiem ir sarežģītas attiecības ar savu vīrišķo identitāti. Gan sabiedrība, gan dažādas mācības sniedz atbildes uz šiem jautājumiem, taču bieži vien šie varianti mūs neapmierina – tās aicina līdzināties kādam mākslīgi konstruētam modelim. Negribas identificēties ar "tradicionālā vīrieša" tēlu, kurš nekad neraud, pelna daudz naudas, grib pārgulēt ar visām mīļākajām un tiecas vienmēr dominēt. Nav vēlmes identificēties arī ar tā alternatīvu: "sensitīvā vīrieša" tēlu, aiz kuras slēpjas narcistisks, gļēvs, emocionāli nenobriedis un praktiski neuzticams vīrietis-bērns. Nav vēlmes būt parastajam, pelēkajam biroja darbiniekam un negribas būt lielīgam, lecīgam un seklam mačo. Bet kādas tad ir alternatīvas? Kā atrast ceļu atpakaļ pie sevis, atrast savu paša kodolu?

Kursā “Četri maskulīnie arhetipi: Ievads” runāsim par iespējamajiem darba virzieniem. Darbs būs salīdzinošs ievads, jo lekcijas un sarunas ir tikai daļa no izpratnes meklējumiem…taču ar kaut ko ir jāsāk. Lekciju kursa tematisko ievirzi veido četri vīrišķie arhetipi, kas kopumā raksturo iniciētu (proti, pieaugušu, briedumu sasniegušu) vīrieti. Ar jēdzienu “arhetips” tiek apzīmēts gan Junga psiholoģijas konteksts, kur šis jēdziens radies, gan arī tematisks apgabals sarunai ar sevi – tīrs, apzināti vienkāršots problēmas formulējums. Līdz ar to katrs arhetips tad arī kalpos par lekcijas/nodarbības pamattēmu.

1. nodarbība - Karotājs (10.01.): kā saprast un pielietot savu fizisko spēku? Izaicinājums, zaudējums un pazemojuma sniegtā mācība – bezpalīdzības apziņa kā atspēriens izaugsmei. Kā iemācīties būt spēcīgam un uzticamam, kā karotājs, kurš zina, kad uzbrukt un kad atkāpties? Kā iemācīties “stāvēt sardzē”?
2. nodarbība - Mīlnieks (24.01.): kā saprast jūtas un ļauties tām? Sajust dzīvi ar sirdi, piedzīvot pasaules poētisko pusi un veidot sarunu par mīlestību – sarunu par vīrieša trauslumu un uzticēšanos. Kā saprast savu vitalitāti, jutekliskumu un seksualitāti, strādāt ar emocijām tā, lai nezaudētu kontroli un vienlaikus nezaudētu dziļumu?
3. nodarbība - Viedais (07.02.): ko darīt ar savu prātu? Kā pārvērst intelektu no destruktīva, kritiska instrumenta par sabiedroto? Kā iemācīties pārstāt karot ar pasaules nepilnībām un dažkārt pieņemt tās pretrunīgumu?
4. nodarbība - Valdnieks (21.02.): ko darīt ar vēlmi dominēt un kā pielietot varu? Atbildības apzināšanās un spēja pieņemt sava padotā augstāku kompetenci kādā jomā. Kādēļ vadīšana ir pārsvarā pasīvs process? Kādēļ līdzsvars svarīgāks par pārsvaru – taisnīguma princips?
Papildu informācija:
Lai piedalītos kursā nav nepieciešamas nekādas speciālas priekšzināšanas. Taču vairāk iegūs tas kursa apmeklētājs, kurš par četriem arhetipiem ir lasījis Ričarda Rora darbā “Ādama atgriešanās” (2013) vai arī Jura Rubeņa “Viņa un viņš. Mīlestība, attiecības, sekss” (2016) – kursa ietvaros savienosim šajos darbos izklāstītās idejas ar praksēm.
Par lektoru:
Vents Sīlis - filosofs, sociologs, antropologs un RSU docētājs, kā arī rakstu krājuma „Filosofiskā antropoloģija” (2015) redaktors. Cenšas turēt atvērtu sirdi, taisnu muguru un apziņu modru. Aktīvi nodarbojas ar maskulinitātes izpēti un vīriešu grupu organizāciju.
Dalība pasākumā: 15 eiro.
Biļete ir nopērkama iepriekš: http://www.bezrindas.lv/lv/vents-silis-cetri-maskulinitates-arhetipi-karalis/4288/ vai arī pasākuma norises vietā, iepriekš pieskatot ar sms: 26419727 (vārds, uzvārds).
Adrese: Bruņinieku iela 36, 2. stāvs. Ārdurvju kods: 3658A
Uz tikšanos!
Source: www.facebook.com