Feride Gürsoy ile Aile Dizimi İnzivası
Karakaya Retreat

Du 24/10/2018 10h00 au 28/10/2018 17h00

Fuseau horaire : Istanbul (GMT+03:00)

Karakaya Retreat,gümüşlük Bodrum
48400 Bodrum
Turkey
Aile sergisi dizim açılımı için katılım 16 kişi ile sınırlıdır. Temsilci olarak da katılabilirsiniz
Dizim için 950 TL + Konaklama
Temsilci olarak katılım için 550TL+ Konaklama
İnziva hakkında bilgi, kayıt ve konaklama için :
Lalitya Yeliz Can
infoferidegursoy@gmail.com
Gsm:+905325743496
5 güne yayılan aile sergisi çalışmasında amacımız ailemizle olan bağlarımızı ve bize olan etkilerini daha iyi kavramak. Birlikte çıkartacağımız aile ağacımız yol haritamız olacak. Bu çerçevede dizim yöntemi, şamanik trans, sezgisel yazı ve şifa kolajı çalışmalarıyla bilinçaltımızdan gelenlere kulak vereceğiz. Edindiğimiz farkındalıkları yoga, meditasyon ve doğa yürüyüşleri ile ruhumuza katacağız.
Geçmişte yaşanmış olaylar değişmez ama geçmişe bakış açımız değiştiğinde geçmişin ruhumuzdaki duruşu değişir. Yaşanmış olaylar aynıdır, oyuncular aynıdır ama daha kapsayıcı bir anlayışla bakıldığında duruşlar yumuşar ve sevgiye alan açılır. Acıya ve kadere olan direnç kırılır ve travma böylelikle güç kaynağına, bilgeliğe, idraka dönüşür.
Bu da bize üzerine geleceğimizi inşa edebileceğimiz sağlam bir zemin verir.
Bu çalışma, ilk defa aile dizimine katılanlar kadar bu alanda deneyimli danışanlar için de uygundur. Bütüncül bir çalışma yapısıyla, doğada, sade bir beslenme eşliğinde, şifa niyetiyle bir araya gelmiş bir grubun güçlü sinerjisiyle geçmişiyle helalleşmek ve geleceği hakkında söz sahibi olmak isteyenleri bekliyoruz.
Günlük akışta yoga, meditasyon, sezgisel yazı, dizim çalışmaları, dizim ritüelleri, belli günler ise jenogram çalışması, şifa kolajı ve şamanik trans ve transdans yer alacaktır.
İnziva ilk gün 11:00’da başlayıp, son gün 17:00’de sona erecektir.
Aile Sergisi
Bireyi aile bütününün bir parçası olarak algılayan Aile Sergisi, yaşamı daha akıcı, kolay ve tatmin edici bir deneyim olarak yaşamamızı engelleyen kalıplar, travmalar, sevdiklerimiz adına bilinçsizce yüklendiğimiz duygular ve en çok da bilincimizin dışında tutmaya çalıştığımız ancak varlıklarını bilinçaltımızda sürdürmeye devam eden aile sistemimize ait parçalarla yüzleşmemizi sağlayan etkili bir yöntemdir.
Bazen bu yüzleşme bizi sınırlayanın dönüşmesi için yeterli olur. Bazen ise bu yüzleşme sınırlarımızı kabul etmekten başka bir seçeneğimizin olmadığını görmemizi sağlayarak günümüzün popüler ‘herşeye muktedir, özgür birey’ yanılsamasından çıkıp yaşama karşı daha alçak gönüllü bir duruş kazanmamıza yardımcı olur. Belki de Aile Sergisinin batı anlayışına kattığı en büyük değer, esas özgürleştirici olanın sınırlarımızı kabul ederek yaşamak olduğudur.
Bir uygulayıcı olarak Aile Sergisi çalışmasına olan tutkum, her türlü yargının ve doğru bildiklerimizin ötesindeki o zamansız alana hepimizi grup olarak zahmetsizce sokabilmesindendir.
Kimler Faydalanır?
Kronik rahatsızlıklar, bilincinde olmanıza rağmen değiştiremediğiniz zararlı davranış kalıpları, dış etkilerle orantısız olarak yaşanan şiddetli duygular, korkular, anlamsız yere yaşamınızı kısıtlayan alışkanlıklar gibi yaşamınızın kalitesini etkileyen durumlardan şikayetçiyseniz Aile Sergisi çalışması size yardımcı olabilir.
Source: www.facebook.com