Wykład: Kobiety i hormony
Orkiszowe Pola

jeu. 01/03/2018 de 17h30 à 19h30

Fuseau horaire : Warsaw (GMT+01:00)

Orkiszowe Pola
Strzeszyńska 76, os. Stefana Batorego 79A
Poznan
Poland
Jakość życia każdej kobiety jest uzależniona od hormonów - o tym oczywiście wie każda z nas, ale czy wiemy jak działają nasze hormony i jak zachować równowagę w gospodarce hormonalnej?
Jakie zagrożenia niesie ze sobą rozwój cywilizacji i czym tak właściwie są ksenoestrogeny?
Jak utrzymać piękną figurę, po ciąży czy po menopauzie?
Czy nasze emocje zależą od hormonów?
Jak hormony wpływają na blask włosów, skóry i paznokci?
Czy tkanka tłuszczowa bezlitośnie odkładająca się na brzuchu również zależy od poziomu naszych hormonów?
A co z radością z seksu, czy to również sprawka niesfornych hormonów?
Opowiemy Wam historie o kobiecych hormonach i podpowiemy jak w naturalny sposób wprowadzić równowagę we własnym organizmie, nie tylko w momentach przejściowych jak pokwitanie, przekwitanie czy ciąża, ale również w chwilach napięcia nerwowego, stresu. Nasze hormony to nasi sprzymierzeńcy i należy się z nimi zapoznać, polubić je oraz nauczyć się je poskramiać, a życie stanie się piękną przygodą pełną radości i uśmiechu.
Prowadzący: Magdalena Lubiewska - absolwentka UAM, Podyplomowych Studiów Dietetyki i Planowania Żywienia, Dietetyki Profilaktycznej i Leczniczej wg TCM, uczestniczka licznych kursów i konferencji, dotyczących wpływu żywności na nasze zdrowie, zainteresowana dietetyką komplementarną, łączącą tradycje wschodnie z zachodnimi, wolontariusz Akademii Walki z Rakiem w Poznaniu, zaangażowana w szerzenie wiedzy na temat wpływu żywienia na profilaktykę chorób onkologicznych, a przede wszystkim kształtowania prawidłowych nawyków żywieniowych wśród dzieci i dorosłych. Od lat z zamiłowania stosująca kuchnię Pięciu Przemian.
Source: www.facebook.com