Płk Adam Mazguła - "Żołnierz gorszego sortu"
Kawiarnia Literacka

Évènement indisponible.

Selon le cas, de nouvelles dates appraîtront bientôt ou l'activité proposée sera définitivement supprimée.

dim. 18/02/2018 de 18h00 à 19h30/strike>

Kawiarnia Literacka
Krakowska 41
31-066 Kraków
Poland
Książka płk Adama Mazguły jest zbiorem wypowiedzi w internecie, a jednocześnie dziennikiem aktywności w walce przeciwko partii rządzącej w obronie łamanej Konstytucji i naruszanych obywatelskich wolności Polaków. Stanowi swojego rodzaju kalendarium. Płk Adam Mazguła, emerytowany oficer Wojska Polskiego, weteran, instruktor harcerski i działacz patriotyczny, nie stroni od odważnej oceny sytuacji i jest autorem określeń, które weszły do użycia w języku codziennym. To on pierwszy nazwał Antoniego Macierewicza „Ministrem Wojny z Narodem” i zadał mu, słynne już dziś, pytanie, po przyznaniu ministrowi tytułu Patrioty Roku: „a jakiego kraju?”
Autor często podkreśla, że nie jest politykiem, stara się przedstawiać problemy w taki sposób, w jaki on sam je postrzega. Nie ogląda się więc na polityczną poprawność, nie dba też o wizerunek.
Krytykuje władze za nadmierne oddawanie Polski jednemu kościołowi, który korzysta ze swojej uprzywilejowanej pozycji, w celu stworzenia państwa wyznaniowego. Zauważa, że jesteśmy na podobnej, jak na Bliskim Wschodzie, drodze, która prowadzi wprost do państwa terroru i śmierci. Krytykuje przy tym władze i biskupów katolickich za to, że odchodzą od nauki swojej wiary, a idą w kierunku represji światopoglądowej w stosunku do obywateli, a szczególnie w odniesieniu do kobiet.
Source: www.facebook.com