Legendiniai KAUNO Šokiai! Grupei Vaizbūnai - 50

avril
07

sam. 07/04/2018 de 19h00 à 22h00

Fuseau horaire : Vilnius (GMT+02:00)

Renginių Oazė
Baltų pr. 16
48190 Kaunas
Lithuania
Kaunas

Renginių Oazė

Legendiniai Kauno šokiai!

Grupei Vaizbūnai - 50

1968 metais, kultūros namuose “Energetikas “ grojusią jaunuolių grupę pastebėjo Kauno Politechnikos Instituto pučiamųjų orkestro “Politechnika” lyderis Sangaudas Chodočinskas ir pakvietė groti šokiams VIII rūmuose.

„Vaizbūnai“ (lietuvių tautosakoje taip buvo vadinami klajokliai, prekiautojai, plėšikai) nuo 1969 metų buvo įtraukti į oficialius estradinių kolektyvų registrus. Pavadinimas „Vaizbūnai“ buvo pogrindinis, o oficialiai grupė ėmė vadintis KPI Mašinų gamybos fakulteto (vėliau KPI vokaliniu instrumentiniu) ansambliu.

Atsirado dvi muzikavimo sferos - tai grojimas šokių vakaruose, kur daugiausia skambėjo uždrausta „buržuazinė” roko muzika, nors oficialia buvo deklaruojama lietuvių liaudies dainų aranžuotės, lietuvių ir tarybinių kompozitorių muzika. Tai buvo drąsu ir beprotiškai populiaru – kad nusipirkti bilietus į VIII rūmū šokių salę, studentai eilėje stovėdavo visa šeštadienį, bet visų norinčių niekada nesutalpindavo. Ilgainiui šie šokiai tapo populiariausi ne tik Kaune, bet sutraukdavo vis daugiau gerbėjų ir iš kitų miestų, o viso populiarumo priežastis – šokiams grojusi grupė “Vaizbūnai”, kuriai daug metų vadovavo triūbos virtuozas, tuometinis jaunasis mokslininkas Sangaudas Chodočinskas. Tai bene ilgiausiai šokiams grojusi grupė – net iki 1988 m.

2001m. Kęstutis Ignatavičius sukvietė muzikantus susiburti į senąsias savo grupes “ Kauno Dienų” koncertams Rotušės aikštėje. Taip ir atgimė daugelis Lietuvos grupių, tarp jų ir “Vaizbūnai”. Kasmetiniai BigByto festivaliai įpareigojo muzikantus vis profesonaliau ruošti savo pasirodymus.

Ne išimtis ir šis jubiliejinis grupės “Vaizbūnai” koncertas, kuriame išgirsime ir naująją programą. Kviečiame visus mėgstančius smagiai praleisti laiką, pašokti ir paklausyti geros XXa. muzikos.

XX amžiaus garsiausias balades ir ne tik, Vaizbūnams padės atlikti gyvo garso grupės:

Served Cool on The Rocks

Kęstutis Ignatavičius - Aitvarai

Saulės berniukai

Aisčiai

Šokiai prasideda 19:00val.

Durys atidaromos 18:00val.

Renginio nuoroda: http://www.facebook.com/renginiuoaze/events/

Source: www.facebook.com


Renginių Oazė
Baltų pr. 16
48190 Kaunas
Lithuania

Performance & Event Venue Performance Art Theatre
Nous avons temporairement désactivé la possibilité de naviguer vers les tags.