Brak miejsc Instrukcja rozwoju Dziecka od 0 do 12 mcy
Fundacja Matecznik

samedi 24 de 11h00 à 13h00

Fuseau horaire : Warsaw (GMT+01:00)

Fundacja Matecznik
Poznań, al. Niepodległości 36
61-714 Poznan
Poland
To jest jeden z tych warsztatów z gatunku "must have każdego Rodzica". Rozwój Dziecka. Zauważyliście, że do porodu, czyli kilku do kilkunastu GODZIN z życia, my, Rodzice (kobiety zwłaszcza) przygotowujemy się jak na wojnę, a do kilkunastu LAT życia z Dzieckiem jakoś mniej?
Tymczasem o rozwoju dziecka w pierwszym roku życia (nie wspominając o kolejnych, równie urozmaiconych) nie uczą ani w szkołach rodzenia, nie mówią pediatrzy podczas wizyt w poradni, nie tłumaczą tego położne. A to przecież okres, w którym Człowiek zmienia się najbardziej! Już nigdy potem w tak krótkim czasie ludzkie ciało i psychika nie ulegną takim przeobrażeniom!
Efekt jest taki, że jako Rodzice często nie mamy bladego pojęcia, po co właściwie robi się badanie usg bioderek (ortopedzi też zazwyczaj nic nie wyjaśniają, a samo badanie mogłoby wygrać w rankingu najkrótszych wizyt u lekarza ever), nie wiadomo, kiedy ma się Dziecku ustabilizować główka, co w etapach rozwoju powinno pojawić się najpierw - siadanie czy raczkowanie, dlaczego chodziki są złe, i czemu właściwie nie prowadzać niechodzącego Dziecka za rączki. A jak Dziecko w wieku np. 3 tygodni sztywno trzyma głowę lub w późniejszym okresie omija etap raczkowania, to Rodzice się cieszą jak wariaci, że takie silne i zdolne Dziecko mają. A przecież nie powinni ...
Jeśli więc spodziewasz się Dziecka albo już jesteś Rodzicem parotygodniowego lub kilkumiesięcznego Maluszka i chciał(a)byś trochę bardziej świadomie ogarnąć, co się z nim od strony psychomotorycznej będzie działo, i co z czego wynika - koniecznie przyjdź na te zajęcia.
Zapraszamy na warsztat z fizjoterapeutą, podczas którego:
- poznasz etapy rozwoju Dziecka w wieku od 0 do 12 mcy,
- dowiesz się, jakie są kamienie milowe w rozwoju dziecka, kiedy powinny się pojawić i po czym je rozpoznać,
- posłuchasz, do czego Dziecku potrzebne są takie odruchy, jak MORO, ATOS, STOS i inne,
- porozmawiasz o faktach i mitach związanych z tzw. skokami rozwojowymi,
- dowiesz się, czym jest integracja sensoryczna, co może ją zaburzać i jak (się) przed tym chronić
- zobaczysz, jak możesz wspierać i stymulować rozwój psychomotoryczny swojego Dziecka.
Na zajęcia szczególnie zapraszamy Panów - przyszłych i obecnych Ojców :)
A osoby dociekliwe i rządne wiedzy zapraszamy na drugą część szkolenia w marcu, poświęcona rozwojowi Dziecka 1 rok - 3 lata :)
Prowadzenie: dr Lech Furmaniuk, fizjoterapeuta, od blisko 20 lat prowadzi zajęcia terapeutyczne przeznaczone dla dzieci oraz osób dorosłych z deficytem neurologicznym. Uczestnik wielu certyfikowanych kursów oraz szkoleń zawodowych, min. z metody PNF, Integracji Sensorycznej oraz Weroniki Sherbourne. Pasjonat sportów wszelakich, zwłaszcza biegów terenowych w tzw. trudnych warunkach. Prywatnie Tata trzech Córek, które są jego najważniejszymi nauczycielkami :)
Czas trwania warsztatu: 2 h
Koszt udziału: 30 zł/osoba lub 50 zł/para opiekunów (płatne przelewem przed zajęciami)
zapisy: kontakt@matecznik-poznan.pl
Uwaga - warunkiem odbycia się warsztatu jest zebranie minimum 5 osobowej grupy.
Source: www.facebook.com