Marek Dyjak - Szczecin
Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia

sam. 03/03/2018 de 19h00 à 21h00

Fuseau horaire : Warsaw (GMT+01:00)

Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia
Tadeusza Wendy 14
70-655 Szczecin
Poland
Mamy przyjemność zaprosić Was wszystkich na znakomity koncert Marka Dyjaka!
Marek Dyjak to znakomity kompozytor i polski wokalista. Skomponował muzykę do przedstawienia Zbrodnia i Kara, w reżyserii Edwarda Żentara. Poza tym napisał muzykę do Mistrza i Małgorzaty, w reżyserii Andrzeja Marczewskiego. Koncertuje po całej Polsce a jego rzesza fanów powiększa się z koncertu na koncert.
Pierwszy Śnieg jest powrotem Dyjaka do jego korzeni, do pięknej poezji, ważnych tekstów i muzyki w jedynej słusznej dla niego, molowej tonacji.
Pierwszy Śnieg to teksty Roberta Kasprzyckiego, Mirosława Czyżykiewicza, Jana Kondraka i Jacka Musiatowicza, które mogą znaleźć bezpośrednie odniesienie do ostatnich wydarzeń z życia Dyjaka. Oprawa muzyczna w postaci akordeonu (Marek Tarnowski), trąbki (Jerzy Małek), kontrabasu (Michał Jaros), piana (Grzegorz Jabłoński), perkusji (Mateusz Modrzejewski), dały mu potężne pole do interpretacji, co już od lat jest cechą charakterystyczną jego twórczości.
Producentem i aranżerem płyty jest wieloletni trębacz Dyjaka - Jerzy Małek.
„Wróciłem do moich ukochanych poetów i wierszy. Znów wybrałem pieśni w które wierzę. Jestem trochę starszy, już po 40-stce i dzisiaj te teksty nie straciły nic na moim ich rozumieniu. Uwielbiam te piosenki śpiewane przez ich autorów i postanowiłem je także zaśpiewać. Pragnę podziękować autorom tych starych, i tych całkiem nowych pieśni, które powstały na tę płytę. Długo szukałem w sobie powodu by spróbować jeszcze raz być interpretatorem. Śpiewanie swoich postanowiłem odłożyć na później, może na koniec… „ Marek Dyjak
https://www.youtube.com/watch?v=ztOrpUGi46Y
https://www.youtube.com/watch?v=iQUomsVHc50
https://www.youtube.com/watch?v=1thqS83-ZGI
Bilety:
1) do 15.02 w cenie 80zł
2) od 16.02 do 03.03 w cenie 85zł
dostępne są tutaj: https://bilety.fm/pl/muzyka/2560-bilety-na-koncert-marek-dyjak-3-marca-2018-o-19-00-w-starej-rzezni-w-szczecinie.html
lub stacjonarnie w Kubryku Literackim w Starej Rzeźni.
Zapraszamy serdecznie!!
Promocję wydarzenia wspiera PartyMap - imprezy, koncerty, wydarzenia
Source: www.facebook.com