26 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Zgorzelcu
Miasto Zgorzelec

Évènement indisponible.

Selon le cas, de nouvelles dates appraîtront bientôt ou l'activité proposée sera définitivement supprimée.

dim. 14/01/2018 de 14h00 à 20h00/strike>

Zgorzelec Plaza
Armii Krajowej 52a
59-900 Zgorzelec
Poland
Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra po raz 26. już w drugą niedzielę 2018 roku - 14 stycznia.❤❤❤
Tegoroczny Finał będzie podporządkowany pozyskaniu środków dla wyrównania szans w leczeniu noworodków. Neonatologia była celem Finałów WOŚP już siedmiokrotnie. Dzięki Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy na wszystkie oddziały noworodkowe w Polsce trafiły 3 844 urządzenia medyczne za łączną kwotę ponad 120 mln złotych.
Zbiórka prowadzona jest na terenie całego miasta a Zgorzelecki finał WOŚP odbędzie się w CHR Plaza Zgorzelec i wystartuje 🕛od godz. 14:00.
Będą występy artystyczne oraz stoiska z wypiekami i rękodziełem. W trakcie finału w CHR PLAZA będziemy szukać nowych właścicieli dla gadżetów WOŚP oraz przedmiotów podarowanych orkiestrze, odbędzie się m.in. specjalna aukcja 🎨prac Pracowni Plastycznej „Pod Kopułą”.
Właścicielem zostanie ten, kto wrzuci do puszki najwięcej!
📍Na placu dawnego targowiska w Zgorzelcu, czyli na wyasfaltowanym terenie pomiędzy ulicami Boh. II A.W.P. i Armii Krajowej od godz. 10.00 wystartuje RAJDOWA WOŚP ZGORZELEC, w trakcie imprezy za wrzut do puszki można będzie m.in. przejechać się sportowym samochodem. Zabawa gwarantowana!
📍W Miejska Biblioteka Publiczna w Zgorzelcu od godz. 11:00 do 15:00 odbędzie się coroczna akcja abolicji. Jak co roku bibliotekarze przygotowali kiermasz książki i loteryjkę, które odbędą się w CHR Plaza (od godz. 14.00), głównym miejscu zgorzeleckiego finału WOŚP. W bibliotece (ul. Bohaterów Getta nr 1 o godz.11.00) spotkają się uczestnicy Dyskusyjnych Klubów Książki na rozmowie z cyklu „Literatura z Sercem”. Gościem DKK będzie, zaprzyjaźniona z biblioteką, śpiewaczka operowa Eleni Triada Ioannidou (Prezes Stowarzyszenia Ars-Augusta w Görlitz, animatorka transgranicznej współpracy kulturalnej), która przedstawi postać legendarnej primadonny stulecia Marii Callas (1923-1977). Kanwą tej opowieści będą książki ze zbiorów biblioteki: biografia Maria Callas. Boski Potwór Steliosa Galatopoulosa oraz powieść Alfonso Signioriniego „Zbyt dumna, zbyt krucha”.
📍O godz. 20:00 tradycyjnie przy CHR Plaza rozbłyśnie🎆 „Światełko do Nieba”, będące punktem kulminacyjnym całodziennej akcji.
Source: www.facebook.com