Ferie zimowe 2018 w Europa-Mieście Zgorzelec/Görlitz
Miasto Zgorzelec

Du 15/01/2018 10h00 au 28/01/2018 19h00

Fuseau horaire : Warsaw (GMT+01:00)

Miasto Zgorzelec
Domańskiego Bolesława 7
59-900 Zgorzelec
Poland
Zbliża się czas dwutygodniowej kanikuły. W tym roku przerwa w nauce potrwa od 15 do 28 stycznia. Tych, którzy na czas ferii nie planują wyjazdów, jak co roku zapraszamy do zapoznania się z ofertą zajęć, które urozmaicą zimowy odpoczynek w Europa-Mieście Zgorzelec/Görlitz.
📍Relaks w wodzie w CSR Sp. z o.o.
Wzorem lat ubiegłych Burmistrz Miasta Rafał Gronicz zaprasza uczniów szkół podstawowych do aktywnego spędzania wolnego czasu na pływalni w wyznaczonych godzinach: 10:00-11:00 oraz 11:15-12:15. W drugim tygodniu ferii, w dniach od 22 do 28 stycznia 2018 roku na pływalni krytej będzie zainstalowany tor Aquaglide o długości niemal 17 metrów.
📍Ferie bez nudy w Miejski Dom Kultury w Zgorzelcu
To nie będą zajęcia dla każdego! To nie jest propozycja dla tych, którzy lubią spać do południa, siedzieć przez większość dnia przed telewizorem albo ekranem komputera. Nie zapraszamy tych, którzy nie lubią się uśmiechać, bawić się w grupie, poznawać nowe rzeczy. To nie dla nich, co to, to nie!
Natomiast wszystkich innych - uczniów zgorzeleckich szkół podstawowych - zapraszamy na ferie bez nudy w MDK Zgorzelec. Zaczynamy już w poniedziałek, 15 stycznia. Kończymy w piątek 26 stycznia. Wszystkie zajęcia ruszają z kopyta już o godzinie 10 rano i potrwają do godziny 12:00. Chwilę później, bo o godz. 12:30 w kinie PozaNova zgaśnie światło, a na ekranie przez godzinę z dużym hakiem będzie można oglądać najfajniejsze bajki i filmy dla dzieci i młodzieży. I to wszystko za darmo. Gdzie? Oczywiście w MDK Zgorzelec!
Jedynym warunkiem uczestnictwa w zajęciach jest zgoda rodziców, którzy powinni do nas zatelefonować pod nr 757 752 415 i zapisać swoje pociechy. Ilość miejsc ograniczona.
📍Zajęcia w Miejska Biblioteka Publiczna w Zgorzelcu
Miejska Biblioteka Publiczna w Zgorzelcu zaprasza dzieci spędzające ferie zimowe w mieście do wspólnej zabawy. Oddział dla Dzieci (ul. Bohaterów Getta 1) zaprasza uczniów w wieku 7-13 lat. W poniedziałki, środy i piątki, w godzinach 11:00-14:00, i w towarzystwie bohaterów ulubionych baśni, zorganizujemy ciekawe zabawy, konkursy i zajęcia plastyczne.
Także Filia nr 1 (ul. Orzeszkowej 30a) – nasza najnowocześniejsza placówka – zaprasza na cykl spotkań rozwijających wiedzę na temat programowania w języku SCRATCH z wykorzystaniem robotów Finch. „Ferie z duszkami i robotami” odbywać się będą w poniedziałki, wtorki i czwartki. Grupa dzieci w wieku 7-10 lat spotykać się będzie w godzinach 12:00-13:00, a spotkania grupy starszej w wieku 11-14 lat odbędą się w godzinach 15:30-16:30. Chętni do udziału w zajęciach komputerowych – organizowanych w ramach programu „Link do przyszłości. Zaprogramuj swoją karierę” Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego, proszeni są o zapisy na e-mail: pop@biblioteka-zgorzelec.info do dnia 12 stycznia.
📍Wspólne zabawy w Muzeum Łużyckie w Zgorzelcu
W dniach od 22.01 do 26.01 stycznia (drugi tydzień ferii) Muzeum Łużyckie w Zgorzelcu zaprasza dzieci w wieku 7-10 lat do wspólnej zabawy w naszym muzeum wyobraźni. W czasie 5 dni, od godziny 10:00 do 14:00 dzieci wraz załogą muzeum rozbudują scenografię wystawy „Trójnogi pies i inne legendy łużyckie”, w pokoju zagadek poćwiczą umysł ciało pozna tajniki yogi.
Uczestników naszych zajęć czeka spotkanie z bajkoopowiadaczem, który zdradzi trochę własnych sekretów i tajników opowiadania bajek, a wszystko to wzbogacone zostanie muzyczną podróżą przez bajki świata.
W drugiej połowie tygodnia, na dzieci czeka wyprawa do Bolesławca i tamtejszego Muzeum Ceramiki wraz z wizytą w wytwórni bolesławieckiej ceramiki. Piątek przyniesie kulinarne wyzwanie, bo opowieści najlepiej słuchać przy gorącym mleku i własnoręczne upieczonym ciastku.
Nieliczne wolne chwile wypełnią najlepsze gry planszowe, kości opowieści i odkrywanie tajemnic naszego Muzeum.
Ze względu na ciągłość zajęć, przyjmujemy zapisy tylko na cały tydzień.
Zapisy telefonicznie pod numerem 75 648 24 24, koszt 70 zł.
- Warsztaty z fotografii 📸📸📸. Czarno-biała fotografia analogowa. Jeśli masz więcej niż 12 lat i interesujesz się fotografią a chciałbyś poznać techniki sprzed cyfrowej rewolucji, to zapraszamy na zajęcia warsztatowe z analogowej fotografii czarno-białej. Termin 22.01-26.01.2018
Głównym tematem naszych warsztatów będzie :
* podstawy fotografii
* podstawy kompozycji w fotografii architektury i pejzażu
* obróbka negatywu czarno-białego
* proces wywoływania zdjęć i wykonywania odbitek i czarno-białych
Wszystkie zajęcia mają charakter praktyczny (praca w ciemno fotograficznej) z niezbędną podbudową teoretyczną
Zajęcia poprowadzi pan Janusz Moniatowicz - artysta fotografik, członek ZPAF, absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi oraz Akademii Filmowej (FAMU) w Pradze, gdzie ukończył Wydział Fotografii Artystycznej.
Ze względu na ciągłość zajęć, przyjmujemy zapisy tylko na cały tydzień. Ilość miejsc ograniczona.
Zapisy telefonicznie pod numerem 75 648 24 24, koszt 60 zł.
📍„Ferie na Łosiu” ⛸⛸⛸ ŁOŚ - Lodowisko i rolkowisko
Łagowski Obiekt Sportowy „ŁOŚ” – promocja cenowa w godzinach 09:00 – 14:00 od poniedziałku do piątku 5 zł/ godzinę. Promocja cenowa obejmuje dzieci i młodzież w wieku szkolnym, za okazaniem ważnej legitymacji szkolnej w terminie: 15 – 19 i 22 – 26 stycznia.

📍 CRT Radomierzyce
Już po raz kolejny zapraszamy dzieci do twórczego spędzania czasu wolnego w CRT w trakcie ferii zimowych. Kto nie wyjeżdża na zimowisko niech przyjeżdża do nas. Oczekujemy Was w pierwszym tygodniu ferii 15 - 19 stycznia codziennie od 10:00 do 15:00. Zapewniamy wam napoje i słodki poczęstunek. Zapraszamy do wypełnienia oświadczenia i przesłania na adres mailowy: crt@gmina.zgorzelec.pl. Oświadczenie do pobrania na www.crtradomierzyce.pl. Pamiętajcie, ilość miejsc ograniczona.

📍Muzeum Przyrodnicze
Dzień dziadków i wnuków 21 stycznia w trzech muzeach w Görlitz.
W niedzielę, 21 stycznia 2018 w dniu dziadków i wnuków zapraszają trzy muzea w Görlitz – Muzeum Śląski (Schlesisches Museum), Muzeum Przyrodnicze (Senckenberg Museum für Naturkunde) jak i Muzeum Kulturalno-historyczne (Kulturhistorisches Museum).
W tym wyjątkowym dniu dziadkowie razem z ich wnukami (poniżej lat 16) otrzymują wstęp wolny.
Warto wykorzystać tę okazję również do zwiedzenia wystaw czasowych. Niedawno została otwarta wystawa „Tricture 3D – Twoja podróż w czasy prehistoryczne“ w Senckenberg Museum. Zwiedzający będą mieli mozliwość zrobić śmieszne i wymyślne zdjęcia z dinozaurami oraz wieloma innymi zwierzętami.
W Kaisertrutz można zobaczyć wystawę fotograficzną „W tym Momencie“
W Barockhaus Neißestraße 30 duzi i mali mają okazje zobaczyć dom dla lalek, ręcznie wykonane lalki Pana Kurt-Franken oraz kuchnie dla lalek z 1898 r.
W Schlesisches Museum jest wystawa „Uwaga pociąg!“ przedstawia 175 lat kolei na Śląsku.
Tego dnia w Muzeum Śląskim organizowana będzie także impreza urodzinowa „ Przyjęcie dla Ducha Gór” O godz. 10:30 dla dzieci od lat 3 muzyczny teatr „Przyjȩcie dla Ducha Gór“ z udziałem widzów. Zabrzmią niemieckie, polskie oraz czeskie piosenki śpiewane, jako niespodzianka dla Liczyrzepy.
W tym dniu obowiązują inne godziny otwarcia:
🔹Senckenberg Museum für Naturkunde, Am Museum 1 / Marienplatz
godz. 10.00 – 18.00
🔹Schlesisches Museum zu Görlitz, Schönhof, Brüderstraße 8
godz. 10.00 – 16.00
🔹Kulturhistorisches Museum, Kaisertrutz Platz des 17. Juni 1, und Barockhaus Neißstraße 30
godz. 10.00 – 16.00
#zgorzelec #zgorzeleceu #goerlitz
Source: www.facebook.com