Finisaż wystawy Mariusza Mikołajka
Ośrodek Działań Twórczych Światowid

vendredi 19 de 18h00 à 20h00

Fuseau horaire : Warsaw (GMT+01:00)

Ośrodek Działań Twórczych Światowid
Sempołowskiej 54A
51-661 Wroclaw
Poland
Przedłużyliśmy czas trwania wystawy AUTOPORTRET WE WNĘTRZU! Zapraszamy na finisaż 19 stycznia!
Mariusz Mikołajek – lider Fundacji Ok,Art., współtwórca niezwykłych murali na Nadodrzu malowanych razem z mieszkańcami Wrocławia, spotka się z gośćmi finisażu swojej wystawy w Światowidzie. Odwiedzający nas będą mieli okazję zobaczyć także naścienne malowidło autorstwa Mistrza, powstałe w naszym Ośrodku z udziałem dzieci z Pracowni Plastycznych i Art_Edu. Zapraszamy 19.01.2018 godz. 18.00; wstęp wolny.
Postać i malarstwo Mariusza Mikołajka są we Wrocławiu dość dobrze znane. Rozpoznawalność artysta zawdzięcza zarówno swojemu głośnemu debiutowi - jego obrazy z pokazu dyplomowego zostały „internowane” (zakazano ich ekspozycji na wystawie Dyplomów 1984/1985), ale także otrzymały w 1985 na wystawie Droga i Prawda (Ogólnopolska Wystawa Malarstwa Młodych) wyróżnienie Honorową Nagrodą Komisarza Wystawy prof. Konrada Jarodzkiego, jak i kolejnym artystycznym projektom.
Niemal od zawsze jego malarstwo było ideowo zaangażowane. Świadczą o tym choćby obrazy z czasów stanu wojennego - cykle Internowani, Górnicy, Ulice oraz obrazy z Cyklu Obozowego poświęcone miejscu pamięci – obozowi w Oświęcimiu- Brzezince. Zaangażowanie artysty dotyczy jednak nie wyłącznie sfery idei, ale także sfery społecznej - lata 2000 i 2001 to jego praca z Christosem Mandziosem, nad wspólnym projektem Na Styku... Jest to cykl wystaw i działań paraplastycznych, które odbywały się w bardzo różnych miejscach Wrocławia: w szkołach, więzieniu, Monarze, w Domu Dziecka, na Dworcu w kościele...
Wrażliwość i działalność społeczna obecna jest także w jego twórczości i dziś. Od 2011 r wraz z Witoldem Liszkowskim i Janem Mikołajkiem realizuje projekt Budujemy Miasto Sztuki. Fundacja Ok,Art założona przez artystów prowadzi z mieszkańcami Wrocławia projekty artystyczne, które przemieniają miejskie przestrzenie. Murale powstałe z udziałem artystów i okolicznych mieszkańców na podwórku przy ul. Roosevelta we Wrocławiu ściągają obecnie w to kolorowe miejsce rzesze turystów.
Source: www.facebook.com