Sandalım Kıyıya Bağlı (İzmir Devlet Tiyatrosu Konak sahnesi )
Buca Dağcılık

ven. 19/01/2018 de 20h00 à 22h00

Fuseau horaire : Istanbul (GMT+03:00)

İzmir Devlet Tiyatrosu
Konak
35050 Izmir
Turkey
19 Ocak 2018 cuma akşamı saat :20:00'de İzmir Devlet Tiyatrosu Konak sahnesinde SANDALIM KIYIYA BAĞLI oyununa 40 kişilik rezervasyon yaptırdık.
Bilet almak isteyen üyelerimiz gidiyorumu işaretledikten sonra HİLMİ ANGIN'a telefonla (05324460284 ) aramaları ve rezervasyon yaptırmaları gerekmektedir. Devlet Tiyatrosu rezervasyon kişi sayısını azalttığı için öncelik üyelerimizdedir.Her üyemize en fazla 2 bilet verilecektir. Bu yüzden erken başvuru yapılması önemlidir.
Bilet rezervasyonunu telefonla yaptıran ilk 40 kişi olacaktır.
OYUNUN KONUSU
20. yy, emperyalizmin göz diktiği Ortadoğu coğrafyasında onulmaz yaralar açmıştır. Osmanlı İmparatorluğu'nun sahip olduğu zenginliklere gözünü diken Batı, imparatorluğu yıkmak için yan yana, barış içinde yaşayan halkları birbirine karşı kışkırtmış ve düşman etmiştir. O günlerde atılan kötülük tohumları, hala korkunç yıkımlara ve savaşlara neden olmaktadır. Bu sorunların en büyüğü ise etkilerini artarak, her gün gözlediğimiz göç olgusudur.
Biri Türk, diğeri Rum iki Anadolu gencinin dostluğu etrafında anlatılan öykü, bu yaşanan felaketleri bu günün seyircisine aktarmayı hedeflemektedir. Usta yazar ve tiyatro sanatçısı Dinçer Sümer'in kaleme aldığı "Sandalım Kıyıya Bağlı" adlı epik eser; "Ayvuklalı Alekos ve Namazgahlı Şükrü Bey Destanı" alt başlığından da anlaşılacağı üzere şiirin, müziğin, dansın ve yer yer kahkaların yer yer gözyaşlarının arasında bize bir kez daha bu felaketlerin yaşanmaması adına ne yapmamız gerektiği hakkında düşünme imkanı sumaktadır.
1986'da 'Abdi İpekçi Barış ve Dostluk Ödülü' kazanan eser, Ege'nin iki kıyısında barış, dostluk ve diyaloğun hakim kılınması için uzatılan bir kardeş eli, bir zeytin dalıdır.
Source: www.facebook.com