All In Walks - Reprezentacyjne Komnaty Królewskie // All In UJ
Kultura All In UJ

Évènement indisponible.

Selon le cas, de nouvelles dates appraîtront bientôt ou l'activité proposée sera définitivement supprimée.

sam. 09/12/2017 de 13h15 à 14h30/strike>

Kraków Zamek Wawel
31-003 Kraków
Poland
All In UJ zaprasza Was na Wawel! Tym razem chcemy z Wami zobaczyć Komnaty Reprezentacyjne!
➳ 9 grudnia o godzinie 13.15 zapraszamy Was na spacer "Reprezentacyjne Komnaty Królewskie"(zbiórka o godzinie 13.00, bardzo prosimy o punktualność!)
➳ Liczba miejsc jest ograniczona i decyduje kolejność zgłoszeń na: allinwalks@gmail.com (tytuł maila – "Reprezentacyjne Komnaty Królewskie" w treści - imię i nazwisko oraz nr telefonu).
W odpowiedzi dostaniecie dane do przelewu, po uiszczeniu opłaty oraz przesłania potwierdzenia zostajecie wpisani na listę.
➳ Koszt (godzinne zwiedzanie z licencjonowanym przewodnikiem, bilet wstępu do muzeum, cegiełka na rzecz stowarzyszenia):
15 zł ulgowy
22 zł normalny
➳ Zapisując się na wycieczkę wyraża się zgodę na przetwarzanie danych osobowych, ale spokojnie - robimy to na Waszą korzyść ;)
REPREZENTACYJNE KOMNATY KRÓLEWSKIE
Przed laty przechadzali się po nich królowie. Przyjmowali tam audiencje, wyprawiali bale, wesela, uczty. Odbywały się tam sejmy. Każda z nich pełniła inną funkcję, jednak wszystkie łączy pewien fakt. Ich celem było pokazanie potęgi władcy. Miały go reprezentować.
Dzisiaj możemy podziwiać dzieła wykonane na zamówienie takich osób jak Zygmunt August czy Zygmunt III Waza. Każde malowidło, rzeźba, mebel, które się tam znajduje, nosi w sobie jakąś historię minionych już dni. To nie tylko opowieści z czasów, gdy królowie zasiadali na Wawelu, ale również późniejszych, nie zawsze dla nich szczęśliwych okresów.
Zobacz z nami słynne arrasy, posłuchaj legendy o głowach wawelskich, przenieś się w czasy królów i oczywiście, poznajmy razem Kraków!
Do zobaczenia!
Ekipa All In Walks - poznajmy Kraków
Source: www.facebook.com