Bollywood ve Hint Dansları Sınıfı Başlıyor
Aytunç Bentürk Dance Academy

sam. 23/12/2017 de 14h00 à 15h30

Fuseau horaire : Istanbul (GMT+03:00)

Aytunç Bentürk Dance Academy
Mehmet Akfan Sokak no :55/1 Koşuyolu
Kadıköy 34718
34718 Istanbul
Turkey
HİNT DANSLARI VE BOLLYWOOD DANS DERSLERİ BAŞLIYOR!!!
Kim bilmez ki Hint filmlerinin o muhteşem hareketliiğini, neşeyi, aşkı, tutkuyu, hüznü, dansları ve vucutları ile nasıl dile getirdiklerini.
Aytunç Bentürk Dans Akademi Hindistan’nın o müthiş atmosferini sizlere getiriyor her Cumartesi 14:00 - 15:30 ve saatleri arasında Eğitmenimiz Tülin Hançer eşliğinde başlıyor .
Derslerimiz Bollywood style haricinde klasik hint danslarınıda kapsamaktadır .
Bu derslerde hem eğlenecek, hem dans edecek, hem spor yapıp saatte 900- 1200 kalori yakıp zinde ve fit bir vucuda sahip olacaksınız, herşeyden önemlisi hint kültürünün bir parçası olacaksınız .
Hint Dansları Eğitmen&Koreograf Tülin Hançer,
Hint Klasik Dansları Bharatanatyam stilini ilk olarak Türkiye'de 4 yıl daha sonrası Hindistan'da Shivapriya School of Dance Guru Dr.Sanjay Shantaram ve Teacher Sajini Sanjay tarafından eğitmini tamamlamıştır..
Hint Dansları Eğitmeni olarak 28 yıllık dans hayatının 12 Yılı Hint Dansları, Hint Klasik Dansı Bharatanatyam, Bollywood Dans, Bollywood Bhangra,Hint Oryantali,diğer 16 Yılı Türk Halk Dansları ve Oryantal Dans branşlarında çeşitli zamanlarda ders eğitimleri ve workshoplar vermiştir.Hip-Hop Dans stili olarakta çeşitli etkinliklerde profesyonel sahne almıştır.İlk koreografi çalışmasını 10 yaşında Halk Dansları ile yapmaya başlamış olup,2012 yılından itibaren İstanbul'da Hint Dansları Eğitmenliği yapmakla birlikte10 yıldır Profesyonel sahne hayatında TV canlı yayınlar,Festivaller,Kültürel Etkinlikler ve çeşitli organizasyonlarda yer almaktadır.Türkiyede bir ilk olan "Hint Dansları Yaz Eğitim Kampı" programını gerçekleşmiştir..Yine Türkiyede ilk defa bir Türk Eğitmen olarak İzmir ve Antalya gibi şehirlerde "Hint Dansları Eğitim Workshop" düzenlemiş olup,2018 yılı workshop eğitim programına 6 il daha dahil etmiştir..Bu çalışmaların dışında gönüllü hizmet verdiği sosyal sorumluluk adı altında LÖSEV ve Kimsesiz Çocuklar Vakfıdır..
DERS GÜNLERİ
CUMARTESİ : 14:00 - 15:30
AYLIK 4 DERS NAKİT : 185.TL - K.KARTI : 200.TL
BOLLYWOOD BHANGRA DANSI:
Bollywood Bhangra Dansı; Hindistanın Kuzeyi Punjab bölgesinde, eskiden hasat zamanı tarlada çalışan işçilerin aralarında eğlence amaçlı yaptığı ve sonradan şekillenip, ortaya çıkan yöresel bir dans türüdür..Bhangra için,aynı zamanda Punjab kökenli,Kuzey Hindistan pop muzigi'de denebilir.. Bizim Ramazan davuluna benzeyen,vurmali calgilari Dhol ritmlerinin ön planda oldugu bir müzik türüdür. Diger Hint muziklerinin aksine oturup sakin sakin dinlemeye degil, tamamen dansa yöneliktir. Enerjisi ve eğlencesi oldukça yüksek olan bu dans,İngiltere ve ABD'de de ciddi bir ilgiye sahiptir. 80'lerde ingiltere'de dogdugu'da soylenebilir.Tüm Dünyada hızla popüleretesi artıran Bhangra Dansı Türkiyede Aytunç Bentürk Dans Akademisi tarafından derslerine start vermiştir..
BOLLYWOOD HİNT DANSI:
Bollywood Hint Dans'ları: Hint Klasik Danslar'ının modernize edilmiş halidir.Hint müziğinin ritmi ile yüz,mimik,el,kol ve ayak hareketleriyle ruhun ve bedenin bütünleşme şeklidir.Sağ ve sol beynimizi aynı anda çalıştıran tek dans türüne sahiptir.Mudralarla ( el işaretleri ) şekillenen bu dans aynı zamanda vucüt sağlığı,displin ve sabrı'da öğretir..
Bollywood Dans'ları Hindistan'dan sonra dünya çapında en çok popüleriteye sahip dans türüdür.Şimdi ise Aytunç Bentürk Dans Akademisi tarafından derslerine bu sezon başlamıştır.
Spor klübü olma özelliği gösteren Aytunç Bentürk Dance Academy (ABDA) Milli Eğitim Bakanlığı,Spor Bakanlığı,Sağlık Bakanlığı ve Belediye’den gerekli tüm yeterlilik belgelerine sahip İSO9001 Kalite Belgesi’ni bünyesinde bulunduran tek Dans Okulu olma hüviyetini de taşıyor.
Biz ‘’ABDA’’ ‘lıyız sen de ‘’ABDA’’ ‘lı olabilirsin..
Detaylı Bilgi İçin : ABDA KOŞUYOLU : ( 0216) 545 35 16 - 17 -18
Mobil Tel : 0554 499 58 08
www.abda.com.tr
Source: www.facebook.com