XVI Połowy Poetyckie - konkurs, koncert & poeci/tki!
Przystań Poetycka Strych

Évènement indisponible.

Selon le cas, de nouvelles dates appraîtront bientôt ou l'activité proposée sera définitivement supprimée.

sam. 09/12/2017 de 17h00 à 22h00/strike>

Cafe Strych
Pl. Kaszubski 7 B w podwórzu
81-350 Gdynia
Poland
Centrum Kultury w Gdyni i Przystań Poetycka „Strych”
zapraszają na XVI Połowy Poetyckie
9 grudnia, sobota / program:
g. 17.00 - spotkanie autorskie z poetką Bożeną Bobą-Dygą
g. 18.00 - spotkanie autorskie z poetą Wojciechem Brzoską
g.19.00 - koncert Trio Brzoska/Marciniak/Markiewicz
g. 20.00 - konkurs jednego wiersza – łowienie „na żywca”:
do udziału zapraszamy wszystkich chętnych, należy osobiście odczytać 1 wiersz dotąd niepublikowany, nienagradzany o dowolnej tematyce; podpisaną kopię wiersza należy złożyć na ręce Jury. Ogłoszenie werdyktu nastąpi bezpośrednio po konkursie. Pula nagród w konkursie wynosi 1000PLN.
Cafe "Strych", plac Kaszubski 7b, Gdynia
Połowy poprowadzą metaforyczni rybacy Wojciech Boros i Paweł Baranowski
Patronat: Kwartalnik Artystyczny Bliza, Stowarzyszenie Pisarzy Polskich o. Gdańsk, Radio Gdańsk
Zapraszamy!
Wstęp wolny
---
Bożena Boba-Dyga - artystka polisensoryczna działająca równolegle na polu literatury, plastyki i muzyki.
Autorka dwóch tomów poezji: "Skrytka Sylvi von Sielberstein" oraz "Kropla".
Za granicą ukazało się wydanie dwujęzycznego wyboru wierszy w przekładzie polsko-ukraińskim pt.: "Pisane Deszczem", a także czterojęzycznego wyboru wierszy w przekładzie polsko-angielsko-niemiecko-francuskim pt.: "Spokój Śniegu".
W przestrzeni plastyki tworzy montaże fotograficzno-literackie.
W działalności muzycznej sukcesem okazała się jej płyta z piosenką literacką do wierszy krakowskich poetów współczesnych i własnych z jej autorską muzyką pt.: "Koncert na wiersze".
Wojciech Brzoska (1978) - poeta, autor ośmiu książek poetyckich, ostatnio "Jutro nic dla nas nie ma" (2017) .Publikował w większości najważniejszych polskich czasopism literackich i kulturalnych oraz w periodykach zagranicznych. Jego wiersze tłumaczone były na: angielski, niemiecki, czeski, słowacki, słoweński, serbski i hiszpański. Współzałożyciel i wokalista zespołu "Brzoska i Gawroński", z którym wydał płyty : "Nunatak" (2012) oraz "Słońce, lupa i mrówki" (2015).
Łukasz Marciniak (1984) - gitarzysta, kompozytor. Współtworzy duo improwizowane "Makemake", grające otwarte kompozycje w duchu ambient, free jazz oraz muzyki kompozytorów współczesnych - płyty "From the earth to the moon" (Złe Litery 2016), "Something between" (Zoharum 2017). Realizował muzykę do niemych filmów : "Pies Andaluzyjski" oraz "Golem" ,a także do performance'u "Pszczelarze". W działaniach solowych pracuje nad własnym językiem artykulacji (pizzicato, preparacje), w swojej grze wykorzystuje także przestrzeń i oddech, łącząc go z noise'em i elektroniką.
Marcin Markiewicz (1977) - trębacz, wokalista, autor tekstów, związany ze sceną reggae. Współzałożyciel i lider zespołu "Konopians". Animator kultury, fotograf.
Trio "Brzoska/Marciniak/Markiewicz" to muzyczny eksperyment, łączący poezję z gitarą elektryczną i trąbką, w otwartych kompozycjach i improwizacjach. Poszukiwanie miejsca na współbrzmienie słów i dźwięków w najbardziej optymalnej dla nich formule.
Występowali na znaczących festiwalach literackich, m.in.: Festiwalu Brunona Schulza we Wrocławiu, Międzynarodowym Festiwalu Conrada w Krakowie, a także w klubokawiarniach i galeriach sztuki w różnych miastach Polski m. in. w Poznaniu, Wrocławiu, Krakowie, Katowicach, Toruniu.
Pierwsza płyta "Brodzenie" wydana zostanie w grudniu 2017 nakładem Fundacji Kaisera Soze z Lublina.
Source: www.facebook.com