Double Features: Green Room + REC
Centrum Sztuki Filmowej / Kino Kosmos

Évènement indisponible.

Selon le cas, de nouvelles dates appraîtront bientôt ou l'activité proposée sera définitivement supprimée.

jeu. 16/11/2017 de 19h00 à 22h00/strike>

Centrum Sztuki Filmowej / Kino Kosmos
Sokolska 66
40-087 Katowice
Poland
DOUBLE FEATURES, czyli pokazy podwójne, to tradycja sięgająca jeszcze czasów Wielkiego Kryzysu, podczas którego w cenie jednego biletu można było oddać się uroczemu eskapizmowi na kilka dobrych godzin. Formuła ta powróciła ze zdwojoną siłą w latach 60., gdy kino konkurować musiało z prężnie rozwijającym się przemysłem telewizyjnym. Nic tak nie umilało popołudnie na przedmieściach jak dwa filmy w cenie jednego. Dystrybutorzy pozwalali kinom na seanse konkretnych tytułów, w zamian za możliwość włączenia do repertuaru innego filmu. Właściciele kin, by nie stracić na takim układzie ani centa, zmuszali w pewnym sensie widzów, sprzedając bilety podwójne, na seans A oraz B. Seans A, wysokobudżetowe kino środka, miało za zadanie przykuć uwagę widzów i zachęcić do pozostania w kinie. Seans B umilać miał już jedynie późnonocne spotkania par. Właśnie dzięki tej nazwie na biletach przyjęło się mówić o tanich i niedopracowanych produkcjach filmowym jako kinie klasy B.
Nasze pokazy podwójne mają tylko pozornie nawiązywać do tamtych seansów. Przewrotnie wobec fenomenu najgorszych filmów świata, naszym celem jest stworzenie przestrzeni filmowych spotkań, w których uczestniczyć mogą prawdziwi filmowi fani, nie klasyfikujący kina na popularne i ambitne lub lepsze i gorsze. Chcemy pokazywać Wam filmy, które w jakiś sposób ze sobą "rozmawiają" i odnoszą się do siebie lub których kontekst po latach wydawać się może jeszcze bogatszy w zestawieniu z innym tytułem. Mamy nadzieję, że wyobrażone "rozmowy dwóch filmów" przełożą się na realne rozmowy wielu kinomanów.
→ Na pierwszym spotkaniu - 16 listopada (czwartek), o godz.19:00 - pokażemy:
● GREEN ROOM
(z Patrickiem Stewartem!)
reż. Jeremy Saulnier ("Blue Ruin")
USA 2015, 94 min
{{{ PRZEDPREMIERA }}}
Punkrockowy zespół The Ain’t Rights przyjeżdża na squat zagrać koncert. Ku ich zdumieniu okazuje się, że jest to siedziba neonazistów, a członkowie kapeli zostają świadkami brutalnego morderstwa. To znaczy znaleźć się w nieodpowiednim miejscu o nieodpowiedniej porze...
{{ MFF Cannes - Quinzaine des Réalisateurs (Piętnastka Realizatorów).}}
{{ MFF Toronto, MFF Sundance, MFF Rotterdam, MFF Vancouver, MFF Busan.}}
● [REC]
reż. Jaume Balagueró, Paco Plaza
Hiszpania 2007, 80 min
Katalońska telewizja kręci program o pracy strażaków, młoda dziennikarka Ángela obserwuje ich podczas nocnej zmiany. Wezwanie do interwencji w niewielkiej barcelońskiej kamienicy okaże się początkiem makabrycznej walki z zarażonymi wirusem mieszkańcami bloku. Film uznawany po dziś za jeden z najlepszych europejskich horrorów.
{{.Europejskie Nagrody Filmowe ("europejskie Oscary") - Nagroda Publiczności (nominacja).}}
{{.Dwie nagrody Goya ("hiszpańskie Oscary").}}
{{.MFF Wenecja, MFF Fantasporto.}}
→ Więcej informacji o cyklu i filmach:
http://kosmos.katowice.pl/repertuar/double-feature-green-room-rec
→ BILET w cenie 20 złotych obowiązuje na seans obu filmów:
http://www.filmowa.net/system.html?id=25382
Source: www.facebook.com