Wędrujący Uniwersytet Muranowski | Spotkanie: Co znaczy Muranów?
Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN

Évènement indisponible.

Selon le cas, de nouvelles dates appraîtront bientôt ou l'activité proposée sera définitivement supprimée.

dim. 19/11/2017 de 16h00 à 17h30/strike>

Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN
Anielewicza 6
00-157 Warsaw
Poland
Wędrujący Uniwersytet Muranowski to świetna okazja, aby poznać swoich sąsiadów oraz posłuchać i porozmawiać o historii i współczesności osiedla.
19 listopada (niedziela), godz. 16.00 - 17.30, wstęp wolny, spotkanie w klubokawiarni Muzeum POLIN
Rozpoczynamy cykl spotkań osiedlowych. Każde z nich odbędzie się w innym miejscu, odkrywając nowe wątki związane z Muranowem. Wędrujący Uniwersytet zagości w muranowskich instytucjach, organizacjach, kawiarniach. Można wziąć udział we wszystkich spotkaniach, odkrywając stopniowo historię i topografię osiedla, jak i dołączyć w dowolnym momencie.
Pierwsze spotkanie dotyczyć będzie nazwy Muranów. Skąd się wzięła? Jaki teren się nią określa i dlaczego? Jak historycznie rozwijał się Muranów? Poza zdobyciem informacji o historii nazwy osiedla, będziemy mogli podzielić się się swoimi muranowskimi doświadczeniami, pokazać miejsca, z którymi jesteśmy związani i wspólnie odkryć ich historię. Na koniec spotkania powstanie historyczno-osobista mapa Muranowa. Zapraszamy wszystkich mieszkańców i mieszkanki oraz miłośników osiedla!
Jeśli to możliwe, prosimy o przyniesienie swojego lub rodzinnego zdjęcia (nie musi być wykonane na Muranowie).
Spotkanie poprowadzą Mirjam Böhm i Jan Grądzki, edukatorzy i przewodnicy w Muzeum POLIN.
Kontakt: e-mail: muranow@polin.pl; tel. +22 47 10 354.
Spotkanie II: Początki osadnictwa na Muranowie; 9 grudnia 2017 (sobota), godz. 16.00-17.30, Restauracja PrzyStawki, ul. Stawki 3
Projekt realizowany przy współpracy Centrum Komunikacji Społecznej Urzędu Miasta st. Warszawy oraz partnerstwa "Przepis na Muranów".
Source: www.facebook.com