Belgrad Ormanı Üç Güzeller Doğa Yürüyüşü
İstanbul Kazan Ben Kepçe

Évènement indisponible.

Selon le cas, de nouvelles dates appraîtront bientôt ou l'activité proposée sera définitivement supprimée.

dim. 15/10/2017 de 9h00 à 16h00/strike>

Bahçeköy, Sarıyer
bahçeköy
34450 Bahçeköy
Turkey
Belgrad Ormanı Üç Güzeller Doğa Yürüyüşü Kesin Kayıt Formu
http://goo.gl/forms/5o5ddfv3sujGyLY62
Kişi başı katılım bedeli 20 liradır. Detaylar:
- Belgrad Ormanı'ndaki üç güzel bentin etrafını yürüyeceğimiz, fotoğraflar çekeceğimiz güzel bir doğa yürüyüşümüz var. Bu bir kültür turu değildir, doğa yürüyüşüdür. Göreceğimiz bentler, Sultan Mahmud Bendi, Valide Bendi ve Topuzlu Bent olacak. Bu bentler Osmanlı döneminde Taksim su yollarını besleyen bentlerdir.
- Mihmandarımız daha önce bölgede keşifler yapıp bentler ve su sistemlerini araştırdığı için konuya hakimdir. Yürüyüşümüzün rehberlik ücreti 20 liradır. Biz bunun dışındaki harcamalara karışmıyoruz. Evde kahvaltınızı yapıp gelip, öğle için de sandviç bulundurursanız ekstra masraf yapmanıza gerek kalmayacaktır.
- Bahçeköy'e erken gelirseniz çevrede kahvaltınızı yapabilir, öğle yemeği için nevalenizi tedarik edebilirsiniz. İsteyenler yanlarında da getirebilir.
- Yürüyüşümüz zor değildir. Sürekli trekking sporunu yapanlara kolay gelecektir. Biz daha çok orman havası almak isteyenlere yönelik düşünüyoruz. Ama daha önce hiç yürümediyseniz zorlanabilirsiniz.
- Yaklaşık 8-9 km civarında bir yürüyüş mesafemiz var.
- Yürüyüşümüz öğle namazını kaçırmamak üzere programlandığı için saat 9:00'da başlıyoruz. İkindinin vakti girmeden orman dışına çıkmamız gerekiyor.
- Saat 9:00'da Bahçeköy İETT otobüslerinin son durağında buluşuyoruz. Buraya gelmek için Hacıosman Metro durağından 42HM nolu otobüse binebilirsiniz. Yolculuk yaklaşık 25 dakika süreceği için en geç 8:30'da kalkan otobüse binmeniz gerekiyor. Aksi takdirde biz yola çıkıp ormana gireceğimiz için yetişemezsiniz. Otobüs sefer saatleri nedeniyle geç kalanları beklemek en az yarım saate mal olacağından programı aksatamayız. Ormanda da bizi bulamayacağınız için bu saatlere riayet etmeniz son derece önemlidir.
- Bentlerin içine girmek güvenlik nedeniyle yasakmış, biz de girme garantisi vermiyoruz, kıyısından geçeceğiz. Ama bazen ucundan köşesinden girenleri görüyoruz. Biz, fotoğraf çekmek isteyenler için her bendin etrafında en az yarımşar saat mola vereceğiz.
- Yanınızda en az iki küçük boy veya 1,5 litre suyunuz olmalı.
- Ayakkabınız, ayak burkulmalarını önlemek için bileği sarsacak şekilde olursa daha sağlıklı olur.
- Herkes kendi ilkyardım malzemesini yanında getirmekle mükelleftir. Mecbur değildir, ancak ihtiyaç halinde gerekebilir.
- Enerji veren atıştırmalık çerezler getirebilirsiniz, yürürken çekirdek yiyebilirsiniz.
Source: www.facebook.com