Warsztaty rodzinne pt. "Leniwa niedziela z Tatrami"
Fotoplastikon Warszawski

Évènement indisponible.

Selon le cas, de nouvelles dates appraîtront bientôt ou l'activité proposée sera définitivement supprimée.

dim. 15/10/2017 de 11h00 à 12h30/strike>

Fotoplastikon Warszawski
al. Jerozolimskie 51
00-697 Warsaw
Poland
„LENIWA NIEDZIELA Z…”
To cykl poranków z fotografią, grafiką, architekturą, literaturą, komiksem, sztuką, muzyką, podróżą, a także książką i filmem. W każdą niedzielę o godz. 11.00 Fotoplastikon Warszawski stanie się miejscem przygotowanym specjalnie dla najmłodszych.
„LENIWA NIEDZIELA Z TATRAMI”
Rodzinne spotkanie z Anną i Marcinem Szymczykami autorami książki pt. „Tatry z dziećmi”, którzy spróbują „zakorzenić” u najmłodszych miłość do najwyższych polskich gór. Rodzicom natomiast udowodnią, że wspólne wypady z dziećmi są możliwe do zorganizowania i mogą być mile spędzonym czasem na łonie natury. Górskie wędrówki od zawsze były ich wspólną pasją. We dwoje przemierzali wiele pasm – Ałtaj, Tien-szan, Alpy Japońskie czy Andy. Gdy na świat przyszła Iga postanowili pokazać jej piękno gór. Od pierwszych miesięcy życia zabierali ją na szlak. Na początku w pobliskie Bieszczady i Tatry, a później w odleglejsze nieznane nam dotąd kierunki. Podczas tych wyjazdów najważniejsze było dla niech bezpieczeństwo i wygoda dziecka. Iga ma dzisiaj 10 lat, a wędrowała już w górach Rumunii, Nowej Zelandii, Alpach, Pirenejach, Sierra Nevada czy w górach Atlas, górach Tybetu, w Tien Szan i Elburs w Iranie. Podczas warsztatów nasi goście podzielą się doświadczeniami w wędrowaniu z dzieckiem w różnym wieku, latem i zimą oraz w różnych typach gór.
Wyruszmy więc razem na szlak!
Anna i Marcin Szymczak - z wykształcenia geografowie z zamiłowania fotografowie. Wspinali się w wielu górach Europy, a także w Andach, Ałtaju, Tien Szanie, górach Elburs, Alpach Japońskich, Himalajach i Pamirze. Zmierzyli się z Jedwabnym Szlakiem w zachodnich Chinach, Uzbekistanie i Iranie. Dotarli na „Dach Świata” i pod świętą górę Kailasz dość nietypowo, z Kaszgarii. Smakowali zieloną herbatę pod Fuji, a także przemierzali amazońską dżunglę. Od kilku lat wędrują we czwórkę – z córeczką i synem. Zawsze na wyjazdy zabierają aparat fotograficzny, a plon „bezkrwawych łowów” można ocenić w wielu wydanych albumach autorskich: „Tybet. W kraju ginącej kultury”, „Japonia – od tropików Okinawy po zabytki Kioto”, „Boliwia – Tybet Ameryki”.
15.10 (niedziela) 11.00
Wstęp wolny. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc prosimy zgłaszać chęć udziału pod numerem telefonu:
22 6296078 lub na e-maila rejestracjafw@1944.pl
Zapraszamy na październikowe "Leniwe niedziele z...":
22.10 g. 11.00 „LENIWA NIEDZIELA Z GÓRAMI”
Podczas warsztatów dzieci dowiedzą się skąd się biorą góry, dlaczego jedne wciąż rosną a inne się kurczą oraz jak z górskimi warunkami radzą sobie rośliny, zwierzęta i ludzie. Każde dziecko wypiętrzy własne góry, zasiedli je górskimi zwierzętami, a na koniec samo zmieni się w górala! Warsztaty poprowadzi Piotr Karski twórca książki dla dzieci pt. „W góry!”.
29.10 g. 11.00 „LENIWA NIEDZIELA Z HIMALAJAMI”
Jak wysokie są najwyższe góry świata Himalaje i jak one powstały? Po co jeżdżą tam wspinacze? Jak się czuje człowiek na kilku tysiącach metrów nad poziomem morza? Czym się różni życie mieszkających w Himalajach Nepalczyków od naszego? Jak wyglądają ich domy, pismo, jedzenie i stroje? Podczas zajęć dzieci obejrzą zdjęcia i filmy, posłuchają dźwięków instrumentów i dzwonków jaków, zrobią mapę Himalajów z ośmiotysięcznikami i namalują znaki z kamieni modlitewnych, jakie spotyka się przy nepalskich ścieżkach. Prowadzenie – Katarzyna Biernacka, podróżniczka i fotografka.
Source: www.facebook.com