Fotoğraf Kabulü: Yaşam İçin El Ele Sergisi
Cengiz Özgün ÖZER Fotoğraf

Du 13/10/2017 18h00 au 24/10/2017 21h00

Fuseau horaire : Istanbul (GMT+03:00)

Cengiz Özer Sanat Merkezi Alsancak
Cumhuriyet Bulvarı no:242 K:1 D:2
35220 Alsancak
Turkey
Merhaba Arkadaşlar,
Değerli fotoğrafçı Yasemin Bakan’ın Koordinatörlüğünde başlayan sergi projemiz, Ege Lösemili Çocuklar ve Onkoloji Derneği (Ege ONKODER) yararına gerçekleştirilecektir.
Sergiye, fotoğrafları ile destek vermek isteyen arkadaşlar, aşağıdaki kurallara uygun olarak fotoğraflarını 27 Ekim 2017 Cuma gününe kadar gönderebilirler.
Serginin seçim ve küratörlüğü Özgün ÖZER tarafından gerçekleştirilecektir.
Desteğiniz için şimdiden teşekkür ederiz.
Saygılarımla
Özer Sanat
Sergi ile ilgili fotoğraf teslimi kuralları:
FOTOĞRAF SEÇİMİ HAKKINDA;
Üzerine emek verilmiş ve düşünülmüş her fotoğraf konusuna bakılmaksızın değerlidir. Ancak fotoğraf, kullanıldığı alana göre çeşitli amaçlara hizmet eder. Serginin amacı değerlendirildiğinde, bu sergi kapsamında gönderilecek fotoğrafların seçiminde; dekoratif değeri yüksek, pozitif duygu yoğunluğu olan fotoğraflar tercih edilecektir.
Fotoğraflar baskı ve dijital olmak üzere iki şekilde teslim edilebilir.
BASKI OLARAK TESLİM EDİLECEK FOTOĞRAFLAR:
- Fotoğrafın en ve boy oranı serbesttir. Ancak; uzun kenarı 100 cm’den küçük, kısa kenarı 30 cm’den büyük olmalıdır.
- Fotoğraflar, İzmir Fotoğrafçılar Odası Cengiz Özer Eğitim Merkezine elden teslim edilecektir. Seçilmemesi ya da satılmaması durumunda tekrar buradan elden teslim alınacaktır.
- Teslim edilen fotoğraflar; Kanvas, Photo block, Dekota ya da çerçeveli fotoğraf baskı olabilir. Baskı tekniği serbesttir. Ancak fotoğrafların sergilemeye hazır olması gerekmektedir.
DİJİTAL OLARAK TESLİM EDİLECEK FOTOĞRAFLAR:
- Fotoğraflar orijinal çözünürlüğünde e-posta ya da wetransfer gibi yöntemlerle yaseminbakan83@gmail.com adresine gönderilecektir. (Bunun dışındaki adreslerden sergi fotoğrafı kabulü yapılmayacaktır.)
- Gönderilen e-postada, Ad Soyad, telefon ve şehir bilgilerinin bulunması gerekmektedir.
- Yapılan seçimin ardından, fotoğrafın seçilmesi durumunda; Fotoğraf, bağışlayan kişi tarafından bastırılarak İzmir Fotoğrafçılar Odası Cengiz Özer Eğitim Merkezine elden teslim edilebilir. Şehir dışından katılacak olan fotoğraf sever dostlarımızın baskıları konusundaki organizasyon, kendilerine bildirilecektir.
Source: www.facebook.com