Magická symbióza nezabudnuteľného jedla a kvalitného vína rodiny
Hotel Lomnica

samedi 18 de 18h00 à 21h00

Fuseau horaire : Prague (GMT+01:00)

Hotel Lomnica
Tatranská Lomnica
059 60 Vysoké Tatry
Slovakia
Opäť sme si pre vás pripravili výnimočný gastronomický zážitok. Tentokrát budeme spájať tie pravé ingrediencie z menu Gaba Kocáka s elegantnými chuťami vín z vinárstva Bott Frigyes 🥂.
Z Pohronia na stoly michelinovských reštaurácií
Cieľ dostať oblasť Pohronia na vinársku mapu Európy sa vinárstvu Bott Frigyes postupne napĺňa.
Vína sa dokonca podávajú v michelinovských reštauráciách. Vinárstvo sa zameralo na ,,zabudnuté odrody južného Slovenska“, ktoré majú v tejto oblasti dlhoročnú tradíciu. Ide predovšetkým o furmint, lipovinu, juhfark, frankovku modrú a kadarku.
Podľa slov mnohých someliérov sú vína Bott Frigyes na svetovej úrovni. Vínam zvučných mien sa vyrovnávajú vďaka ich „prirodzenému talentu“. V Maďarsku je vinárstvo Bott Frigyes známe už niekoľko rokov. O jeho výnimočnosti sú presvedčení aj vedci, ktorí víno Fantázia odmenili cenou Maďarskej akadémie vied Bora. Víno tak zaradili do najvyššej kategórie bielych vín.
Chcete odhaliť tajomstvo úspechu vinohradníka z južného Slovenska?
Z hrozna pestovaného pri nízkom kordóne s malým zaťažovaním sa vyrába víno tradičným spôsobom v drevených sudoch, so spontánnym kvasením a niekoľko mesačným zrením. Všetky vína sú vyrábané tradičnou metódou bez použitia selektovaných kvasiniek, enzýmov a iných prídavných látok.
Svoje majstrovstvo v podobe mimoriadne kvalitných prírodných vín vám odprezentuje samotný vinár pán Bott.
„Naším cieľom je, aby sme podľa najlepších vedomostí, vychádzajúc z miestnych dispozícií, vyhotovili elegantné vína plné zážitkov. Prírodné víno čistej chuti je komplex nespočetných čistých, jasných momentov – ohľadne hrozna aj pivnice.“ Bott Frigyes
Objavte poklad pivníc z južného Slovenska a rozmaznajte svoje chuťové poháriky skvelým vínom a jedlom už 18. novembra v reštaurácii Sissi. Tešíme sa na vás!
⚜bit.ly/bott_frigyes⚜
Rezervujte si svoje miesto ešte dnes! Kapacita je obmedzená. Tešíme sa na vás!
Source: www.facebook.com