Guarneri Trio Prague
Filharmonia Krakowska

Évènement indisponible.

Selon le cas, de nouvelles dates appraîtront bientôt ou l'activité proposée sera définitivement supprimée.

sam. 14 octobre à 18:00/strike>

Filharmonia Krakowska
ul. Zwierzyniecka 1
31-103 Kraków
Poland
GUARNERI TRIO PRAGUE:
Čeněk Pavlík – skrzypce
Marek Jerie – wiolonczela
Ivan Klánský – fortepian
repertuar:
Josef Suk – Elegia Des-dur op. 23
Antonín Dvořák – IV Trio fortepianowe e-moll op. 90 Dumki
Franz Schubert – II Trio fortepianowe Es-dur op. 100 D 960
Guarneri Trio Prague powstało w 1986 roku i jest uznawane za jeden z najlepszych zespołów w Europie wykonujących muzykę kameralną.
Zespół koncertował w Genevie, Lucernie, Hamburgu, Detmold, Wideniu, Madrycie, Barcelonie, Santiago de Chile i w Buenos Aires. Jest częstym gościem międzynarodowych festiwali muzycznych oraz prestiżowych sal koncertowych takich jak m.in. Wigmore Hall w Londynie czy Rudolfinum w Pradze.
Spośród wielu nagrań publikowanych przez Supraphon oraz francuską wytwórnię Praga Digitals należy wymienić nagrania wszystkich fortepianowych triów Beethovena, Mendelssohna, Schuberta, Brahmsa, Dvořáka, Szostakowicza, Mozarta i Brahmsa. Nagrania te wielokrotnie były wyróżniane międzynarodowymi nagrodami: Diapason d’Or, Le Monde de la Musique, Harmonie. Na uwagę zasługują także wybitne interpretacje dzieł Dvořáka i Smetany, które uznane zostały za wzorcowe.
Guarneri Trio tworzą trzej wybitni muzycy:
Iván Klanský – pianista, profesor Akademii Muzycznych w Pradze i Lucernie.
Marek Jerie – wiolonczelista, profesor Akademii Muzycznej w Lucernie. Artysta gra na wiolonczeli z 1684 roku, której budownicznym jest Andrea Guarneri.
Čeněk Pavlík – skrzypek, laureat pierwszych nagród praskich i londyńskich międzynarodowych konkursów. Skrzypce, na których gra to słynne Zimbalist z legendarnej kolekcji Luigi Tarisio, zbudowane w 1735 roku przez Guarneri del Gesù.
Source: www.facebook.com