KINO BIZE: Eiropas Mākslas kino diena
Kino Bize

Évènement indisponible.

Selon le cas, de nouvelles dates appraîtront bientôt ou l'activité proposée sera définitivement supprimée.

dim. 15/10/2017 de 11h00 à 22h00/strike>

Kino Bize
Elizabetes iela 37-2 (ieeja no pagalma) Rīga, LV 1010 Latvija
LV-1010 Riga
Latvia
Otro gadu pēc kārtas art house kinoteātru organizācijas CICAE - Art Cinema un Europa Cinemas rīko Eiropas Mākslas kino dienu / European Art Cinema Day, kurā simtiem kinoteātru visā pasaulē svin Eiropas filmu bagātību un daudzveidību ar programmām. Kinoteātris “Kino Bize” arī šogad piedalīsies svinībās, kas norisināsies svētdien, 15. oktobrī.
PROGRAMMA
Svētdien, 15.10.
11:00 - Bērnu rīti. Burvju māja (2013)
14:00 - Jerihova / Jerichow (2008)
16:00 - Barbara / Barbara (2012)
18:00 - Fēnikss / Phoenix (2014)
20:00 - Toms no Somijas / Tom of Finland (2017) PIRMIZRĀDE
Beidzot Eiropas kino apmeklētājiem un kaislīgajiem art house kinoteātru darbiniekiem ir pašiem savas svinības – Eiropas Mākslas kino diena! Kinoteātris “Kino Bize” programmu sāks ar bērniem veltītu seansu animācijas filmai “Burvju māja” par pamestu kaķēnu, kas nokļūst burvju mākslinieka apgādībā. Pēc seansa tiks rīkotas radošas situāciju spēles, kurās atklāsies sadarbības un draudzīguma priekšrocības. Vairāk: KINO BIZE bērnu rīti: Burvju māja
Turpinājumā sekos vācu kinorežisora Kristiana Pecolda pēdējos desmit gados veidoto filmu izlase. Pecolds ir viens no ievērojamākajiem mūsdienu vācu režisoriem, ko saista ar Berlīnes skolas reālismu un politiskajām tēmām un kurš bauda savas karjeras augstākos novērtējumus. Pēdējās trīs filmas ir ieguvušas arvien spožākus apbalvojumus, kinokritiķu un skatītāju uzslavas. Eiropas Mākslas kino dienas programmā būs redzamas filmas Jerihova (Jerichow, 2008, nominācija Venēcijas kinofestivālā), Barbara (Barbara, 2012, Berlināles apbalvojums par labāko režiju) un Fēnikss (Phoenix, 2014, Sansebastjanas kinofestivāla FIPRESCI žūrijas apbalvojums).
Vakars tiks noslēgts ar kinoteātra “Kino Bize” pirmizrādi godalgotā režisora Domes Karukoski jaunākajai filmai “Toms no Somijas” (Tom of Finland, 2017), ko septembrī izrādīja Rīgas Starptautiskajā kinofestivālā un kas atklāj drosmīga mākslinieka un geju kultūras ikonas Touko Lāksonena dzīvesstāstu. KINO BIZE pirmizrāde: Toms no Somijas
Vairāk par Eiropas Mākslas kino dienu:
Kinoteātri ir būtiska kultūras jomas sastāvdaļa, kas bagātina apkārtesošās kopienas. Kinoteātri pulcē cilvēkus vienkopus neatkarīgi no to vecuma, izcelsmes, izglītības vai ieņēmumiem. Art house kinoteātri ir visā Eiropā un attīstās vietās ar veiksmīgu infrastruktūru un spēcīgām atbalsta organizācijām. Eiropas Mākslas kino diena tiecas atbalstīt kinoteātrus reģionos, kur nav savas lokālās art house kinoteātru biedrības, un kopumā vairot art house filmu atpazīstamību un nozīmi.
Visas filmas tiks demonstrētas ar subtitriem latviešu valodā, bet bērnu rīta animācija būs ierunāta latviešu valodā. Kristiana Pecolda retrospekcija ir sagatavota sadarbībā ar Goethe-Institut Riga.
Ieejas maksa: 5,00 Eur / skolēniem, studentiem, senioriem 3,50 Eur. Iespējams iegādāties biļeti uz visu Eiropas Mākslas kino dienas programmu: 12 Eur / 9 Eur skolēniem, studentiem, senioriem. Biļetes nopērkamas kinoteātra “Kino Bize” kasē, kā arī iepriekšpārdošanā.
Source: www.facebook.com