Açık Hava Film Gösterimi: Beden ve Ruh / On Body and Soul
CerModern

Évènement indisponible.

Selon le cas, de nouvelles dates appraîtront bientôt ou l'activité proposée sera définitivement supprimée.

dim. 17/09/2017 de 20h00 à 22h30/strike>

CerModern
Altınsoy Cad. No:3 Sıhhiye
06230 Ankara
Turkey
2017 | Dram - Romantik | 116' | Macarca | 21 Nisan 2017
Yönetmen: Ildikó Enyedi
Senarist: Ildikó Enyedi
Görüntü Yönetmeni : Mate Herbai
Kurgu : Karoly Szalai
Oyuncular: Géza Morcsányi, Alexandra Borbély, Zoltán Schneider
Berlin’de ödüle doymayan film, birbirini hiç tanımayan nev-i şahsına münhasır Endre ve Maria’nın rüyalarının da işin içinde olduğu alışılmadık, komik ve masalsı aşklarını anlatıyor.
Budapeşte’de bir mezbahada yöneticilik yapan ve pek de konuşkan sayılmayan Endre’nin hayatı, kalite kontrol sorumlusu olarak Maria’nın işe başlaması ile tamamen değişir. Endre, görür görmez etkilendiği Maria’ya karşı olan duygularını kendine bile söyleyemez. Maria’nın kılı kırk yaran tavrı da bu durumu kolaylaştırmamaktadır. Fabrikada gerçekleşen bir hırsızlık olayının soruşturması sırasında ikisi de her gece aynı rüyayı gördüklerini fark ederler. Duygularını önce tek başlarına, sonra da beraber keşfeden Maria ve Endre, adeta uyurken birbirlerine aşık olurlar. Başka bir insana açılmanın korkusunu yenip rüyalarında buldukları mutluluğu gerçek hayatta da paylaşabilecekler midir?
BEDEN VE RUH, son zamanlarda beyazperdedeki en farklı aşk hikayesi olarak dünyanın her köşesinde izleyenleri kendine hayran bırakıyor. Usta yönetmen Ildiko Enyedi yarattığı bu gerçek ve rüyalar arasındaki masal dünyasıyla izleyenleri de iç dünyalarında bir yolculuğa çıkarıyor.
2017 Berlin Film Festivali / Altın Ayı / FIPRESCI Ödülü / Ekümenik Jüri Ödülü
//
2017 | Drama | 116' | Hungarian | 21 April 2017
Director: Ildikó Enyedi
Screenplay: Ildikó Enyedi
DOP: Mate Herbai
Cast: Géza Morcsányi, Alexandra Borbély, Zoltán Schneider
2017 Berlin Golden Bear, FIPRESCI Prize, Prize of the Ecumenical Jury
Winning the Golden Bear as the grand prize of the Berlin Film Festival, On Body and Soul tells a heart-warming love story with elements of magical realism. Hungarian director Ildiko Enyedi’s first feature following an 18-year hiatus, the film is set in a Budapest slaughterhouse. Strict, and asocial, Maria even has her lunches by herself at work. She gets close to her similarly quiet and introverted boss Endre, and by pure chance, the two discover that they have the same dreams at night. They are puzzled, incredulous, a bit frightened, but then, they try to stand together in real life as in their dreams.
*Film Macarca dilinde, Türkçe altyazılıdır.
*Kontenjan 800 kişi ile sınırlıdır.
*Rezervasyon alınmamaktadır. (CerModern üyelerine özel rezervasyon alınmaktadır. Üyelerimizin etkinlikten 5 saat öncesine kadar rezervasyonlarını bildirmeleri gerekmektedir)
-Biletler, Pazartesi hariç hergün 10:00-20:00 saatleri arasında CerModern Mağaza ve etkinlik günü saat 17:30'dan itibaren CerModern bilet gişesinden temin edilmektedir.
Bilet Ücretleri:
Tam: 15 TL
Öğrenci 10 TL (Gişede öğrenci kimlik kartı göstermek zorunludur.)
Bisikletli %10 indirim
*Etkinlik alanına yiyecek-içecek alımına izin verilmemektedir.
*Gösterim açık havada gerçekleşeceği için izleyicilerin hava koşullarına göre giyinmeleri tavsiye edilir.
*CerModern, hava koşullarına ve gündeme ait olumsuz bir durumda etkinlik erteleme ve programda değişiklik yapma hakkını saklı tutar.
---
*Hungarian language with turkish subtitles.
*800 people capacity.
*Only CerModern Members may make reservations.
*Tickets on sale everyday except Mondays between 10am-8pm at CerModern
-Adults 15TL
-Students 10TL
-10% bicycle discount.
Source: www.facebook.com