Boğazın İncileri Kuzguncuk Beylerbeyi Gezisi
Sen Anlat Istanbul

Évènement indisponible.

Selon le cas, de nouvelles dates appraîtront bientôt ou l'activité proposée sera définitivement supprimée.

dim. 17/09/2017 de 9h30 à 16h30/strike>

III. Ahmet Çeşmesi
Üsküdar
34122 Istanbul
Turkey
Kuzguncuk - Beylerbeyi Gezisi
17 Eylül Pazar Günü - FMK Tour ile geziyoruz...
Yüzyıllar boyu çan,ezan,hazan seslerinin birbirine karıştığı Kuzguncuk ve bol oksijenli havasıyla nice imparatorların,sultanların hastalıklarına şifa olmuş Beylerbeyi... İstanbul gibi koca bir metropolün ortasında, Boğaz’ın hemen kıyısında, koca çınarların ve mis kokulu rengarenk çiçeklerin arasında huzur bulacağınız şirin mi şirin bir semti, huzurlarınızda Kuzguncuk semti ve güzellikleri… Kuzguncuk: dinlerin barıştığı küçük Kudüs...
Bilgi ve kayıt için lütfen arayınız: 0531 552 38 42 FMK Tour.
Tur ücreti 50TL'dir. 18 yaş altı katılımcılarımız için ücret sadece 10 TL'dir. Ödemenizi tur günü nakit olarak yapabilirsiniz.
Buluşma yeri ve saati: Sabah 9:30'da Üsküdar Meydanında 3.Ahmet Çeşmesi önünde.
Gezimize sadece arayarak isimlerini yazdıranların kayıtları yapılacaktır. Sadece "gidiyorum" butonuna basmış olmak dikkate alınmayacaktır. "Gidiyor" listesinde görünen sayı gerçek katılımcı sayısını yansıtmamaktadır.
Gezilecek yerler:
Pazar sabahı Paşa limanı parkı ve Tekel Fabrikası binalarının önünden geçerek yapılacak 1 km'lik kısa bir yürüyüşün ardından Kuzguncuk'a varıyoruz. Gezeceğimiz ve göreceğimiz yerler arasında, Kuzguncuk iskelesi, İcadiye, Beth Yaakov sinagogu (dışarıdan), Hagios Yerious Rum kilisesi, Kuzguncuk camii, Surp Krikor Lusavoriç Ermeni kilisesi, Ekmek Teknesi, Perihan Abla sokağı, Üryanizade sokağı ve cumbalı Osmanlı evleri, Hagios Panteleimon kilisesi, Bostan, Sanat ve tasarım atölyeleri, Cemil Molla köşkü, Marco Paşa köşkü... Öğle yemeği için Kuzguncukta serbest zaman verilecektir. Yemek sonrası toplu taşıma kullanarak Beylerbeyi'ne doğru 15 dakikalık bir yolculuğa çıkıyoruz. Beylerbeyi sarayını gezeceğiz ve son olarak Beylerbeyi sokakları ve iskelesi... Ve yol boyunca daha nice yapı ve hikayeler.
Gezimiz yürüyerek yapılacaktır ve saat 16:00 - 17:00 civarlarında bitecektir.
Not:
-Gezi programında yazılı olan yerlerin bazılarının içine girilmeden, sadece önünde anlatım yapılıp devam edilecektir. Sebebi ise müze vasfı olmaması ve ziyarete kapalı olmasıdır.
- Bu gezinin lideri kokartlı tur rehberi Semih Gümüşay olacaktır.
- Öğle yemeği ücreti fiyata dahil değildir, ve yemek için serbest zaman verilecektir.
- Kişi sayısının 10'u geçmesi durumunda, katılımcılarımızın rehberi rahatça dinlemeleri için katılımcılara kablosuz kulaklık dağıtılacaktır. Ücretimiz 50TL'dir, rehberlik ve kablosuz kulaklık ücretidir.
- Kilise girişleri için kişi başı toplam 3 TL giriş ücreti vermek gerekebilir.
- Beylerbeyi sarayı giriş ücreti kişibaşı 10 TL'dir.
- Gezimizin tamamı yürüyerek yapılmaktadır. Bu sebeple rahat yürüyüş ayakkabısı tercih edin. Bu gezi yürüme sıkıntısı çekenler için uygun değildir.
- Şapka, güneş kremi, ve su vs taşımak için küçük bir sırt çantası getirmenizi tavsiye ederiz.
- Kadın katılımcılarımızın yanlarında şal getirmeleri rica olunur. İbadethanelere giriş için...
- Gezilerimizden haberdar olmak sayfamızı takip etmeyi unutmayın: https://www.facebook.com/senanlatistanbul/
- ***05315523842 no'lu telefona "haftalık bilgilendirme istiyorum" diye mesaj gönderirseniz, size haftada bir kere olmak üzere whatsapp'tan tur programlarımızı gönderebiliriz...***
FMK Turizm A7323 üye numarasıyla TURSAB'a kayıtlı bir seyahat acentasıdır. Hakkımızda daha fazla bilgi sahibi olmak için: http://www.senanlatistanbul.com/hakkimizda.html
Source: www.facebook.com