5. Festiwal Dziecinada
Impart

Du 20/09/2017 09h00 au 24/09/2017 20h00

Fuseau horaire : Warsaw (GMT+02:00)

Impart
Mazowiecka 17
50-412 Wroclaw
Poland
Pięć festiwalowych dni, ponad stu artystów, kilkanaście najlepszych spektakli z całego świata, widowiska plenerowe, warsztaty oraz spotkania z ekspertami – między 20 a 24 września zapraszamy na 5. Międzynarodowy Festiwal Teatrów dla Dzieci „Dziecinada”! Odbywające się od 2013 roku we Wrocławiu wydarzenie to jedna z największych w Polsce imprez teatralnych skierowanych do najmłodszych odbiorców.
Dla małych widzów to wspaniała okazja do zetknięcia się z międzynarodowym teatrem na najwyższym poziomie. W tym roku „Dziecinadę” odwiedzą m.in. artyści z Iranu, Danii, Austrii, Holandii czy Słowenii, którzy we Wrocławiu pokażą spektakle lalkowe, ruchowe i muzyczne, przedstawienia teatru formy czy improwizacji. Prezentowane one będą zarówno na scenach teatralnych, jak i w miejscach nietypowych – w plenerach Brochowa czy Strachocina
.
Festiwalowe przedstawienia zaspokoją teatralne apetyty dzieci w każdym wieku. W programie pojawi się i teatr inicjacyjny dla maluchów od pierwszych miesięcy do 3 roku życia, i propozycje dla dzieciaków między 2 a 3 rokiem życia, teatr dla przedszkolaków i bajki dla dzieci w wieku szkolnym. Nie zabraknie też przedstawień dla nastolatków czy dla dzieci… wciąż mieszkających w wielu dorosłych. Publiczność „Dziecinady” będzie mogła odwiedzić dalekie, tajemnicze krainy, z zapartym tchem śledzić fascynujące losy bohaterów, ale i wziąć udział w rozgrywających się na scenie historiach – festiwalowe propozycje to nierzadko interaktywne spotkania z teatrem, których głównym celem jest włączenie publiczności w widowisko.
5. edycja festiwalu to jednak nie tylko spektakle. Dzieci będą mogły wziąć udział także w warsztatach teatralnych i plastycznych, a dorośli – w dyskusjach, wykładach czy spotkaniach z ekspertami. „Dziecinada”, by docierać do wszystkich najmłodszych zainteresowanych teatrem, odwiedzi m.in. ośrodki szkolno-wychowawcze, szpitale i hospicja. Do pomocy zaprosiliśmy Czerwone Noski – fundację, której klauni zajmują się profesjonalną terapią śmiechem.
Do zobaczenia w teatrze!
LOKALIZACJE FESTIWALOWE:
Impart (ul. Mazowiecka 17)
BARBARA: infopunkt / kawiarnia / kultura (ul. Świdnicka 8b)
Centrum Terapii Sensoria (ul. Racławicka 15/19)
Klub PROZA (Przejście Garncarskie 2)
Ogród Społeczny przed Impartem (Plac Społeczny)
Plenery: Plac Solny, Park Strachociński (ul. Włościańska 250), Brochów (ul. Koreańska 1a przy instalacji Fotoplastykon)
WYDARZENIA TOWARZYSZĄCE:
http://dziecinada.wroclaw.pl/wydarzenia-towarzyszace/
Bilety w cenach 10 (indywidualny) i 8 zł (grupowy) są dostępne w kasie Impartu (kasa czynna od poniedziałku do piątku w godzinach 12:00-18:00, w trakcie festiwalu na godzinę przed pierwszym spektaklem - tel. 71 341 94 32), za pośrednictwem strony internetowej: Dziecinada.wroclaw.pl oraz na platformie Eventim.pl i w stacjonarnych punkach sprzedaży Empik, Media Markt i Saturn.
Więcej informacji:
http://dziecinada.wroclaw.pl/
instagram.com/festiwaldziecinada/
Source: www.facebook.com