Bafa Gölü-Doğanbey Köyü-Dilek Yarımadası Turu
Koral Tourism

Évènement indisponible.

Selon le cas, de nouvelles dates appraîtront bientôt ou l'activité proposée sera définitivement supprimée.

dim. 17/09/2017 de 7h00 à 22h00/strike>

Koral Tourism
164. Sokak
48900 Marmaris
Turkey
BAFA GÖLÜ,DOĞANBEY KÖYÜ,DİLEK YARIMADASI
(17 Eylül 2017- Pazar)
Beşparmak dağlarının, insanın üstüne devrilecekmiş gibi duran dev kayaları sakinleşir , zamanın durduğu Bafa Gölü ile gizli buluşmasında. Yakışıklı bir çoban aşık eder kendisine Ay tanrıçası Selena’yi, ne mutlu ki sonsuz bir birlikteliktir onlarınki.. Bafa Gölü kıyılarını bir dantel edasıyla süsler antik yunan şehri Heraklia; vakur ahalisi gurur duyar şehri cesaret ve direnç sembolü güçlü Herkül’e adadıklarına.
Terk edilmişlik acısına katlanmıştır uzun yıllar Domatia, günümüzün Doğanbey’i. Çileler çekmiştir tıpkı mübadele yıllarında yerlerinden taşınmış iki ülkenin cefakar halkları gibi. Yavaş yavaş silkiniyor, rehavetini atıyor üzerinden; arnavut kaldırımlı sokaklarından aşağı yürüyerek karşılıyor misafirlerini.
Dağ dağa kavuşmaz insan insana kavuşur diyenleri mahçup etmiş koca Menderes nehri,, binlerce yılda buluşturmuş koca dağları - şehirleri birbirine, hasret gidermişler özlemle. Bir tarafta antik Miletos gömülü yatağında, karşı yakada antik Priene, keyifle yaslamış sırtını sarp Samsun dağına, tıpkı onun gibi, dimdik ayakta bekliyor sizleri; sütunlu tapınağı, tiyatrosu ve muntazam sokaklarına..
TUR PROGRAMI
Günübirlik bu turmuzda, sabah 07:00’da Eşref Girginç Parkı’nda buluşup bu keyifli turumuza başlıyoruz. Yol üzerinde verilecek serbest kahvaltı molamızın ardından, rehberimizin şairane anlatımı ile yukarıda okumuş olduğunuz programımıza başlıyoruz. Bu turumuzda göreceğiniz yerler arasında Bafa Gölü, Heraklia , Doğanbey Köyü (Google ‘da Ege’nin en güzel köyleri şeklinde yapılan aramalarda, karşınıza çıkacak her sitede bu köy, Şirince Köyü ile birlikte yer almaktadır-çok beğeneceksiniz) ve Priene Antik kenti yer alacaktır.
Bu programımızın diğer bir sürprizi de öğlen yemeği için Dilek Yarımadası’nın en meşhur balık restoranı, Karina Balık Restoranında , eşsiz bir manzara eşliğinde öğle yemeğinizi yeme fırsatınızın olması. Doğanbey Köyü ziyareti sonrası gideceğimiz restoranımız o bölgede o kadar meşhurdur ki, yolda Karina Restoran – taklitlerimizden kaçının tabelasını göreceksiniz. Haftasonları yer bulmanın imkansız olduğu bu restoranın 4-5 tane taklidi, benzer isimlerle yol üzerinde görülmektedir. Restoranımıza varmadan önce Kuş Cenneti kenarından yapacağımız yolculuğumuzda flamingoların, pelikanların ve daha birçok kuşun doğal ortamdaki harika hallerini fotoğraflayabilirsiniz.
Misafirlerimiz restoranda 25,00 TL veya 30,00 TL’lik fix menüleri seçebilir ve ekstra taleplerde bulunabilirler.
Tüm gezilerimizi bitirdikten sonra keyifli bir gün geçirmiş olmanın hazzı ile dönüş yolculuğumuz başlıyor. Marmaris’te sizleri aldığımız noktalara bırakıyor ve başka turlarda görüşmek üzere hoşçakalın diyoruz.
TURA DAHİL OLAN HİZMETLER
** Rehberlik hizmeti
** Konforlu araçlar ve tecrübeli kaptanlar eşliğinde ulaşım hizmeti
** Program dahilindeki çevre gezileri ve giriş ücretleri
** Ana güzergahlardan sabah alınış ve tur bitiminde bırakılma hizmeti
TURA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER
** Yemek ücretleri
** Kişisel harcamalar
TUR ÜCRETİ : Yetişkin 85,00 TL ,
0-5 yaş ücretsiz, 6-12 yaş 45,00 TL
TUR TARİHİ : 17 Eylül 2017 (Pazar)
İLETİŞİM : 444 80 98 (ofis)
0 533 923 31 24 (Turgay)
E- mail : info@koraltravel.com
www.koraltravel.com
Source: www.facebook.com