Czarna wiosna. Niekuratorskie oprowadzanie
MWW Muzeum Współczesne Wrocław

Évènement indisponible.

Selon le cas, de nouvelles dates appraîtront bientôt ou l'activité proposée sera définitivement supprimée.

dim. 17/09/2017 de 15h00 à 16h00/strike>

MWW Muzeum Współczesne Wrocław
plac Strzegomski 2A
53-681 Wroclaw
Poland
Czarna wiosna. Niekuratorskie oprowadzanie
17.9.17 (niedziela), godz. 15, poziom 3 i 4
Zapraszamy na niekuratorskie, subiektywne oprowadzanie po wystawie „Czarna wiosna. Wokół wrocławskiej niezależnej sceny muzycznej lat 80-tych”. W podróż po wystawie zabierze nas Hubert Kostkiewicz – aktywista społeczny i kulturalny, dziennikarz, muzyk.
„Wystawa „Czarna wiosna. Wokół wrocławskiej niezależnej sceny muzycznej lat 80.” poświęcona jest emocjom, jakie mogą zaistnieć w sytuacji represyjnej, zdeterminowanej przez system społeczno-polityczny. Emocjom, które wynikają z niepokoju, ale jednocześnie są wyrazem poszukiwań własnego potencjału w mierzeniu się z rzeczywistością. Jej tłem są lata 80. XX wieku, a punktem wyjścia muzyka z Wrocławia.

Wrocławska scena muzyczna z tamtego czasu jest zjawiskiem niejednorodnym. Jej początek sięga końca lat 70., kiedy powstają pierwsze punkrockowe grupy, niemniej to następna dekada przynosi różnorodność stylistyczną (punk, reggae, nowa fala), eksperymenty oraz działania łączące muzykę i sztukę. To wówczas, na pograniczu gatunków, zrodziła się żywa kultura, która stworzyła szersze alternatywne środowisko, będące symptomatycznym dla okresu schyłku epoki komunizmu w Polsce”.
Z opisu wystawy
Spotkanie rozpocznie się na poziomie 3.
//
Bartek Lis – kurator programu społecznego
//
Il. Jerzy Kosałka, Miki Mauzoleum! rozumiesz?, 1985, szablon na szarym papierze. Dzięki uprzejmości artysty
Source: www.facebook.com