Jerzy Kukuczka – 30 rocznica zdobycia Korony Himalajów
Klub Podróżników - Namaste

Évènement indisponible.

Selon le cas, de nouvelles dates appraîtront bientôt ou l'activité proposée sera définitivement supprimée.

lun. 18/09/2017 de 19h00 à 21h00/strike>

Klub Podróżników - Namaste
Jana III Sobieskiego 27
40-082 Katowice
Poland
Klub Podróżników Namaste i Fundacja Wielki Człowiek zapraszają w poniedziałek 18 września o godzinie 19 na spotkanie z okazji okrągłej, trzydziestej rocznicy zdobycia przez Jerzego Kukuczkę Korony Himalajów i Karakorum – 14 najwyższych szczytów świata. Podczas spotkania nie zabraknie archiwalnych zdjęć oraz filmów. Będzie też okazja do spotkania z Cecylią Kukuczką i kupienia książki wraz z podpisem.
W programie:
- prelekcja Cecylii Kukuczki – Korona Himalajów Jurka Kukuczki,
- pokaz filmu Wojtka Kukuczki „Lhotse – rozgrywka pokerowa”,
- multimedialna prezentacja drogi na Shisha Pangmę wyznaczonej w 1987 roku przez Kukuczkę.
Jerzy Kukuczka to postać wybitna i kultowa, której zapewne większości z Was nie trzeba przedstawiać. Przez wielu teoretyków określany jest mianem najwybitniejszego himalaisty XX wieku. Jego najbardziej rozpoznawalnym osiągnięciem jest zdobycie Korony Himalajów. Dokonał tego jako drugi człowiek na świeci jednak w czasie o połowę krótszym niż poprzednik, wyznaczając przy tym 11 nowych dróg, 4 pierwsze przejścia zimowe, 7 przejść w stylu alpejskim. Do dnia dzisiejszego osiągnięcia te nie zostały powtórzone. W 1988 roku Kukuczka uhonorowany został Srebrnym Medalem Orderu Olimpijskiego. Zginął tragicznie 24 października 1989, podczas próby wejścia na Lhotse legendarną, niezdobytą wówczas południową ścianą.
Zapraszamy Was do spotkania w ten wyjątkowy dzień i wspólnego świętowania rocznicy dnia, w którym Jurek Kukuczka stanął na szczycie swojego 14 ośmiotysięcznika! Tym samym będzie to dla naszej Fundacji okazja aby podzielić się z Wami informacjami o nowym jubileuszowym wydawnictwie z materiałami prosto z archiwum Kukuczki. Na razie jego treść jest tajemnicą, ale obiecujemy, że będzie warte oczekiwania!
Organizatorzy:
Fundacja Wielki Człowiek, Klub Podróżników Namaste
Source: www.facebook.com