Fotowyprawy po Azji i Ameryce Łacińskiej - Grzegorz Lityński
Klub Podróżników - Namaste

mar. 12/09/2017 de 19h00 à 22h00

Fuseau horaire : Warsaw (GMT+02:00)

Klub Podróżników - Namaste
Sobieskiego 27
40-082 Katowice
Poland
Znany i ceniony fotograf i podróżnik z Wrocławia, Grzegorz Lityński (www.litynski.com), zaprasza na multimedialny pokaz z podróży po Azji i Ameryce Łacińskiej.
W ramach pokazu zobaczymy tajemniczą Birmę, klasztory Chin, wyspy Indonezji, pustynie i meczety Iranu, wioski rybaków w Laosie, a także cienie Brazylii, ptaki Galapagos, rytmy Kuby, kolory Meksyku i Przełęcz Kondorów w Peru. Motywem przewodnim wszystkich pokazów jest magia światła w fotografii podróżniczej. Przy okazji pokazu dowiemy się co to jest kierunkowość światła, o jakiej porze dnia najlepiej fotografować, a także dlaczego zmysł obserwacji jest ważniejszy niż drogi aparat.
Grzegorz Lityński – fotografuje od ponad 25 lat na sześciu kontynentach, zwiedził ponad 75 krajów. Twórca szeregu prezentacji multimedialnych, laureat Nagrody Publiczności Festiwalu Trzy Żywioły w Krakowie oraz nagrody Grand Prix Festiwalu Podróżniczego we Wrocławiu, a także prestiżowej nagrody BZWBK Press Foto 2014 w kategorii „Życie codzienne”. Wystawiał zdjęcia w kraju i za granicą, m.in. w Narodowym Centrum Kultury w Warszawie (2014), a także w ramach Europejskiej Stolicy Kultury we Wrocławiu (2016). Prowadził i prowadzi zajęcia oraz plenery fotograficzne na Górnym i Dolnym Śląsku, w Niemczech, Hiszpanii, ale także w krajach Trzeciego Świata.
Pokazowi towarzyszyć też będzie krótkie spotkanie informacyjne na temat Studiów Podyplomowych z Fotografii Podróżniczej i Dokumentalnej (www.wst.com.pl). To pierwsze w Polsce studia o takim profilu, które oferuje Wyższa Szkoła Techniczna w Katowicach, a które prowadzi Grzegorz Lityński.
Source: www.facebook.com