Jesús - pokaz specjalny w Muzie!
Kino Muza w Poznaniu

Évènement indisponible.

Selon le cas, de nouvelles dates appraîtront bientôt ou l'activité proposée sera définitivement supprimée.

mer. 16/08/2017 de 18h00 à 21h00/strike>

Kino Muza w Poznaniu
Święty Marcin 30
61-805 Poznan
Poland
Kino Muza w Poznaniu oraz Tongariro Releasing zapraszają na specjalny pokaz filmu "Jesús". Premiera filmu odbywa się poza regularnym repertuarem kinowym: na festiwalu T-MOBILE NOWE HORYZONTY oraz na portalu OUTFILM.PL.
"Jesús" | reż. Fernando Guzzoni | dramat | Chile, 2016
➡ 16.08 | godz. 18:00
➡ WYDARZENIE SPECJALNE | BILETY: 12/15/18 zł
➡ Partner pokazu: Grupa Stonewall
Po filmie dyskusja z gościem: PIOTR MOSZCZEŃSKI
Prowadzenie dyskusji: JAKUB MRÓZ
---
[FABUŁA FILMU]
Osiemnastoletni tancerz Jesús pochodzi z Santiago w Chile. Po udanym występie razem z innymi członkami zespołu urządzają mocno alkoholową imprezę, podczas której dochodzi do brutalnego przestępstwa. Przerażony chłopak zwraca się o pomoc do ojca, z którym do tej pory nie miał dobrego kontaktu.
Zwiastun: https://www.youtube.com/watch?v=XyVwFfxRTgI
---
[O FILMIE]
W marcu 2012 całą Ameryką Południową wstrząsnęła historia młodego geja z Chile, Daniela Zamudio, który został zamordowany przez grupę rówieśników. Tragiczna śmierć chłopaka przyczyniła się do przyspieszenia prac nad prawem dotyczącym przeciwdziałania homofobii i zainspirowała scenariusz filmu "Jesús". Tę samą historię przedstawia również Alex Anwadter w filmie "Kwiaty nienawiści", tym razem z perspektywy ojca zamordowanego nastolatka (film także dostępny na OUTFILM.pl).
Film był nominowany do głównej nagrody na festiwalach w San Sebastián i w Toronto. W Polsce prezentowany na 17. MFF T-Mobile Nowe Horyzonty w sekcji Odkrycia.
---
[O GOŚCIU DYSKUSJI PO FILMIE]
Piotr Moszczeński - społecznik, edukator, absolwent Instytutu Psychologii UAM. Zajmuje się zjawiskiem wykluczenia ze względu na orientację seksualną oraz jego psychologicznymi konsekwencjami.
PROWADZENIE: Jakub Mróz
Source: www.facebook.com