Mammal Hands
Salon

mer. 04/10/2017 de 21h30 à 0h00

Fuseau horaire : Istanbul (GMT+03:00)

Salon
Nejat Eczacıbaşı Binası, Sadi Konuralp Caddesi, No:5 Şişhane
34433 Istanbul
Turkey
kim?
Piyanoda Nick Smart, davul ve tablada Jesse Barrett ve saksofonda Jordan Smart’tan oluşan caz, folk ve elektronika grubu.
ne yaptı?
Önceleri bir elektronika ikilisi olarak çalan kardeşler Nick ve Jordan’a Jesse’nin eklenmesiyle 2012 Nisan’ında kuruldu. Jesse’nin başta tabla ustası Sirishkumar Manji olmak üzere şaman geleneğinden ödünç aldığı ritmik ve melodik altyapılarla grup hipnotik tesirini arttırdı, caz harmonileri ve güncel klasik müzikle boyut değiştiren bir John Coltrane etkisi yarattı. İlk albümü Floa’yı 2014’te, ikinci albümü Animalia’yı 2016 Mayıs’ında piyasaya sürdü. Bonobo, Gilles Peterson ve Jamie Cullum’un hayranlar listesinde yer aldığı grup, Londra King’s Palace’taki konserlerinden Montreal Caz Festivali’ndeki dudak uçuklatan performanslarına, caz müziğin ses coğrafyasına bomba gibi düştü. Sufi ve şaman geleneğinden Afro-trans’a, İrlanda ve Doğu Avrupa halk müziklerinden Philip Glass’a uzanan eklektik tarzıyla Mammal Hands, yepyeni albüm ‘Shadow Works’ü Ekim ayında yayımlayacak. Bütün biletleri tükenen bir konserden tam bir yıl sonra tekrar aynı sahnede.
nasıl?
GoGo Penguin seven bunu da sevdi.
biletler
Oturmalı (numarasız) Tam 50 TL Ayakta 40 TL Öğrenci 30 TL
who?
Nick Smart on the piano, Jesse Barrett on drums and tabla and Jordan Smart on the sax: a hypnotic fusion of jazz, folk and electronica.
bio
They met in April 2012; Brothers Nick and Jordan were already playing together as an electronica duo but with drummer Jesse joining the band they developed a distinctive sound drawing on their love of electronic. Jesse’s influences are wide ranging, drawing much from his studies with tabla maestro Sirishkumar Manji, he blends the intricate and complex rhythmic patterns of tabla with the melodic lines in the trio, bringing a distinctive approach to the drums, contemporary classical, world and jazz music. They released their debut album “Floa” in 2014, second album “Animalia” in May 2016. Admired by Bonobo, Gilles Peterson, and Jamie Cullum, they have stormed the jazz world from London King’s Palace to their mind-bending performance at the Montreal Jazz Festival. From sufi and shaman traditions to Afro-trance, from Irish and East European folk music to Philip Glass, Mammal Hands will take the Salon stage one year after their sold out concert.
how?
You’ll like them if you like GoGo Penguin.
tickets
Seated (unnumbered) 50 TL Standing 40 TL Student 30 TL
#saloniksv
Source: www.facebook.com