4. Burgazada Progresif Müzik Festivali
Peyote Nevizade

Évènement indisponible.

Selon le cas, de nouvelles dates appraîtront bientôt ou l'activité proposée sera définitivement supprimée.

dim. 20/08/2017 de 16h00 à 23h00/strike>

Peyote Cennet Bahçesi
Burgazada Mah. Gönüllü Cad. No:60
34975 Istanbul
Turkey
4. Burgazada Progresif Müzik Festivali
20 Ağustos Pazar
Program:
DJ Set : 16:00 -18:00
Yarımada:18:00-18:45
Taner Öngür & NGNG:19:00-19:45
KLAN:20:00-20:45
Kinesis:21:00-21:45
Kırkbinsinek:22:00-22:45
GRUPLAR:
Yarımada
Grup 2011 yılında Kadıköy’de bir araya gelerek ‘’KARE’’ ismiyle yolculuklarına başlamış, 2014 yılında biraz zorunlu, daha çok gönüllü sebeplerle ‘’YARIMADA’’ ismini almıştır. Birçok grup gibi müzik türlerini sınıflandırmaktan çekinseler de; beste, kompozisyon yapılarındaki dikkat çekici değişimler ve denemeler alternatif ve modern-progresif yapıya göz kırpmaktadır.
https://www.soundcloud.com/yarimada
https://www.youtube.com/c/YarimadaYolu
Taner Öngür & NGNG
Taner Öngür önderliğinde kurulan amansız bir ekip !Haklarında yazılı bir bilgi olmamakla birlikte söylentiler taş üstünde taş bırakmayacakları yönünde.
KLAN
Müzikal yolculuğuna 2012 yılında Kadıköy’de başlayan Klan, farklı müzik zevklerine sahip 4 kişiden oluşan İstanbullu bir gruptur. Aynı yaşadıkları şehrin çok kültürlü olması gibi; grup üyeleri de grubun yapısını oluşturan doğaçlamalarında bu farklı müzik zevklerini yaptıkları müziklerine yansıtıyorlar. Saykodelik döngüler, atmosferik ambiyans ve sürekli ritimler bir kazanda bir araya geliyor ve sizi rüya dolu bir yolculuğa çıkartıyor. 2015 yılında ilk EP si Müzik Hayvanın’dan yayınlanan grup çeşitli festivallerde ve yurtdışında konser vermiştir.Bu sonbahar 2. EP si yayınlanacaktır.
https://www.youtube.com/channel/UCR-U69OTEFGnNXK8SkrZJbw
http://klanmusic.bandcamp.com/
https://soundcloud.com/klan-5
Kinesis
2011 yılında Yiğitcan Akçelik ve Aykut Özen tarafından kurulan Kinesis, İstanbullu bir psychedelic-math rock grubudur. Zaman içerisinde yaşadığı eleman değişiklikleriyle beraber Arya Afshar ve Birkan Başören’in gruba katılmasıyla 2016 yılında mevcut şeklini almıştır. Şubat 2014’te “Lavdanom” isimli ilk EP’lerini Bandcamp üzerinden dinleyicilere sunan Kinesis, 2015 yılında Türkiye'nin en prestijli müzik yarışmalarından 19. Roxy Müzik Günleri'nde birincilik ödülü almıştır. "Miasma" isimli ikinci EP'lerini Mart 2016'da WePlay etiketiyle yayınlayan grup, yeni EP çalışmalarına devam etmektedir. Kinesis, grup elemanlarının dinlediği ve etkilendiği farklı müzik tarzlarını bünyesinde bir araya getirerek kendi tarzını oturtmayı amaçlamaktadır.
www.kinesis.bandcamp.com
www.soundcloud.com/kinesisband
Kırkbinsinek
Grup gitar ve vokalde Alper Antmen, elektrik çelloda Barış Güvenenler, davul ve vokalde Özgür Devrim Akçay, bas gitar ve vokalde Tolga Öztürk'ten oluşmaktadır. Kurulduğu 2008 yılından bu yana, çeşitli konser mekanları ve festivallerde sahne alan grubun, "Pus Almış Dağı" adlı parçaları, 2012 yılında "Kompile Karga 3" adlı toplama albümde yayımlandı.Nisan 2015'te ilk uzunçalarları olan "Sis Pus Sus" adlı albümleri Almanya'da Psychedelic, Stoner ve Progressive Rock gruplarının albümlerine imza atan "World In Sound" etiketiyle yayımlandı.Kırkbinsinek müzikal ve düşünsel olarak 60′ların ikinci yarısında ortaya çıkan "Psychedelic" akımdan etkilenmiş ve müziğinde; doğaçlamayı, anadolu ve dünya müziğinden makamları ve modları kendilerine has saykodelik müzikal anlayışlarıyla harmanlamıştır. Grubun ismi Charles Bukowski’nin aynı adı taşıyan şiirinden yola çıkılarak koyulmuştur fakat, grup şiirin içeriğinden ziyade, kırk bin sineğin aynı anda aynı yerde bulunmasının yaratacağı sesten yola çıkarak bu
ismi benimsemiştir.
http://kirkbinsinek.com/
https://kirkbinsinek.bandcamp.com/
Source: www.facebook.com