Podwójny Kochanek. Pokazy przedpremierowe w Agrafce
Kino Agrafka

Du 15/08/2017 19h00 au 20/08/2017 21h00

Fuseau horaire : Warsaw (GMT+02:00)

Kino Agrafka
Krowoderska 8
31-142 Kraków
Poland
Kino Agrafka i Gutek Film zapraszają na przedpremierowe pokazy nowego filmu François Ozona PODWÓJNY KOCHANEK
15 sierpnia | wtorek | 19:00
18-20 sierpnia | piątek- niedziela| 19:00
Nie daj się zwieść pozorom.
„Podwójny kochanek” to perfekcyjnie zrealizowany zmysłowy thriller, którym twórca „Basenu”, „Młodej i pięknej” oraz „5×2″ powraca w szczytowej formie i podejmuje przewrotną grę z widzem. Światowa krytyka przyrównała najnowszy film François Ozona do wczesnych filmów Romana Polańskiego, takich jak „Dziecko Rosemary” czy „Wstręt”. Zwroty akcji i napięcie, jakie osiąga w swoim filmie francuski reżyser, sprawiły, że „Podwójny kochanek” spotkał się z entuzjastyczną reakcją widzów festiwalu w Cannes.
Młoda, wrażliwa Chloé zakochuje się w swoim terapeucie. Kobieta nie ma przed nim tajemnic, a zafascynowany nią mężczyzna z czasem również całkowicie się odsłania, przekraczając granice swojej profesji. Kilka miesięcy później, gdy mieszkają już razem, Chloé zaczyna podejrzewać, że jej kochanek coś przed nią zataja. Odkrywając stopniowo jego kolejne tajemnice, sprowadza na siebie śmiertelne niebezpieczeństwo.
Film jest przeniesioną we francuskie realia ekranizacją kryminalnej powieści „Lives of the Twins” Joyce Carol Oates, napisanej pod pseudonimem Rosamond Smith. Porusza ulubione tematy amerykańskiej pisarki: tajemnic ludzkiej natury, seksu i mrocznych stron osobowości.
PODWÓJNY KOCHANEK | L'amant double, reż. François Ozon, Francja, Belgia 2017, 107'
Data premiery: 25 sierpnia 2017
Source: www.facebook.com