Ars Rezumē - franču kino vakars
Izstāžu zāle Arsenāls

jeudi 17 de 17h30 à 20h00

Fuseau horaire : Riga (GMT+03:00)

Izstāžu zāle Arsenāls
Torņa iela 1
Riga
Latvia
Atzīmējot izstādes “Maija Tabaka un Rietumberlīne” veiksmīgu noslēgumu, ceturtdien, 17. augustā no plkst. 17.30 LNMM izstāžu zālē ARSENĀLS kultūras cienītāji aicināti uz programmas “Ars Rezumē” pasākumu, kas šoreiz norisināsies Maijas Tabakas un viņas laikabiedru veidotās t. s. “franču grupas” noskaņās ar iespēju baudīt franču mākslas kino.
Izstādes noslēguma pasākuma pirmajā daļā plkst. 17.30 būs iespēja gida pavadībā doties bezmaksas ekskursijā, lai vēlreiz apskatītu vai tuvāk iepazītu izstādes mākslas darbus un to autoru stāstus. Pasākuma otrajā daļā plkst. 18.15 apmeklētāji varēs baudīt 60. gadu franču kino – ievērojamā režisora Žana Lika Godāra (Jean-Luc Godard) filmu “Nicinājums” (“Le Mépris”, 1963).
Maijas Tabakas personības un mākslas attīstību būtiski ietekmēja viņas iesaistīšanās tā saucamajā otrajā “franču grupā” Mākslas akadēmijas studiju laikā. Vēl tikai pirms desmit gadiem pirmās “franču grupas” dalībnieki tika izsūtīti uz Sibīriju, bet 60. gadu politiskā gaisotne bija mainījusies. Tā laika jaunie intelektuāļi sev atklāja franču modernismu, impresionistus un postimpresionistus. Domubiedri sajūsminājās par van Gogu, Gogēnu, Matisu, Pikaso, bet galvenokārt – Sezanu. Lai arī stipri novēlota, šī atklāsme remdināja jauno slāpes pēc garīgas un radošas brīvības ārpus oficiālo dogmu robežām.
Tikmēr dzelzs priekškara otrā pusē, modernisma dzimtenē Francijā plauka jaunā viļņa kino. “Ars Rezumē” apmeklētajiem būs iespēja noskatīties Žana Lika Godāra filmu “Nicinājums” – franču jaunā viļņa klasiku. Tas vienlaikus ir stāsts par sarežģījumiem Brižitas Bardo un Mišela Pikolī varoņu laulības dzīvē un komentārs par mākslas attiecībām ar komerciju. Izcilā režisora Godāra eksperimenti un atteikšanās izdabāt valdošās gaumes kritērijiem brīvajā Rietumeiropā savā ziņā sasaucas ar “nepareizās” mākslas spītu politiski motivētajiem kritērijiem tā laika Latvijā. Filma būs franču valodā ar subtitriem angļu valodā.
PAR ARS REZUMĒ
Tuvojoties lielās izstādes noslēgumam LNMM izstāžu zālē ARSENĀLS, Latvijas Nacionālais mākslas muzejs piedāvā saviem apmeklētājiem kultūras un izklaides programmu “Ars Rezumē”. Īpašajos pasākumos uzstājas dzejnieki, mūziķi, teātra dalībnieki, dejas mākslinieki un citas radošas personības. “Ars Rezumē” mērķis ir atbalstīt dažādu radošo aktivitāšu norisi un paplašināt ARSENĀLA piedāvāto kultūras pasākumu klāstu, radīt draudzīgāku, sabiedrībai atvērtāku publisko telpu, kurā pulcēties ne tikai uz izstādes apskati.
Pasākums tiek rīkots ar Francijas institūta Latvijā atbalstu.
Izstāde “Maija Tabaka un Rietumberlīne” LNMM izstāžu zālē ARSENĀLS būs atvērta vēl līdz 20. augustam.
Source: www.facebook.com