VMT spektaklis / Trio
Vilniaus Mažasis Teatras

ven. 29/09/2017 de 18h30 à 21h20

Fuseau horaire : Vilnius (GMT+03:00)

Vilniaus Mažasis Teatras
Gedimino pr. 22
LT-01103 Vilnius
Lithuania
VMT pristato vengrų režisieriaus Peterio Galamboso premjerinį spektaklį “Trio (Johaneso Bramso, Roberto Šumano ir Klaros Šuman meilės istorija)” pagal Israelos Margalit pjesę.
Israela Margalit
TRIO (J. BRAMSO, R. ŠUMANO IR KLAROS ŠUMAN MEILĖS ISTORIJA)
II dalių spektaklis
Režisierius – Peteris Galambosas (Vengrija)
Kostiumų dailininkė – Kotryna Daujotaitė
Muzika: Šumano, Bramso, Bethoveno, Csaba Vedres (Vengrija)
Veiksmo vieta: Šumanų šeimos svetainė Diuseldorfe
Veiksmo laikas: Tarp 1853 - ųjų rugsėjo ir 1856 - ųjų liepos
Pjesė yra fikcija, vaizduojanti Roberto Šumano, Klaros Vyk Šuman ir Johaneso Bramso gyvenimą, iš dalies besiremianti realiais įvykiais ir istoriniais faktais.
KLARA VYK ŠUMAN - Valda Bičkutė
ROBERTAS ŠUMANAS - Mantas Vaitiekūnas
JOHANESAS BRAMSAS - Tomas Rinkūnas
JOŽEFAS JOACHIMAS - Jokūbas Bareikis
VIENUOLĖ - Virginija Kuklytė
SPEKTAKLIO PREMJERA – 2013 m. balandžio 26 d.
Spektaklio trukmė 2 val. 50 min.
Nauju Vengrijos talentu tituluojamas režisierius šios temos imasi nebe pirmą kartą – Vengrijoje sukurtas jo spektaklis jau sulaukė sėkmės, tad įdomu, kaip šią pjesę seksis interpretuoti su lietuvių aktoriais. I.Margalit labiau žinoma ne kaip dramaturgė, bet kaip su garsiausiais pasaulio orkestrais sėkmingai gastroliuojanti pianistė. Tad nenuostabu, kad jos pjesė remiasi trijų garsių muzikų – Roberto Šumano, Klaros Šuman bei Johaneso Bramso – santykiais ir asmeninės aistros bei kūrybinio egoizmo konfliktu.
1853 rugsėjį vengras smuiko virtuozas Jožefas Joachimas pristato jauną, talentingą kompozitorių Johanesą Bramsą tuo metu savo šlovės zenito pasiekusiam kompozitoriui Robertui Šumanui.
Šumaną įkvepia draugystė su tikrai pribloškiančio talento jaunuoliu, jaunasis Bramsas įneša aistringo jaudulio ir į Šumano žmonos Klaros, pasaulinio garso pianistės, gyvenimą.
Neįprastas meilės trikampis, į kurį įsipina ir smuikininko Joachimo jausmai, kursto ir palaiko ypač neįprastas, neapčiuopiamas, bet pats svarbiausias kiekvieno iš jų gyvenime elementas – muzika.
Source: www.facebook.com