Paskutinį kartą VMT spektaklis / Kruvinos vestuvės
Vilniaus Mažasis Teatras

jeu. 05/10/2017 de 18h30 à 20h10

Fuseau horaire : Vilnius (GMT+03:00)

Vilniaus Mažasis Teatras
Gedimino pr. 22
LT-01103 Vilnius
Lithuania
Valstybinis Vilniaus mažasis teatras kviečia į režisieriaus Pauliaus Ignatavičiaus ispaniškų aistrų įkvėptą spektaklį KRUVINOS VESTUVĖS. Spektaklis bus rodomas paskutinį kartą.
Spektaklis sukurtas pagal García Lorcos (1898–1936), garsaus ispanų poeto ir dramaturgo, pjesę „Kruvinos vestuvės“ (Bodas de Sangre, 1932). Šis spektaklis – intymus, atviras pokalbis apie pagrindinę gyvenimo ašį – meilę. Apie meilę kuri žudo, kuri sujaukia gyvenimus, kuri neleidžia meluoti sau. O būtent to melo ir yra pritvinkusi šiuolaikinė visuomenė, mes nebesiklausome savo kraujo balso, savo aistros, pasiduodame rutinai ir visuomenės normų viešpatystei, ir neišgirstame kur linksta mūsų siela. Šis spektaklis – tai odė gyvenimo aistrai, odė žmogaus antrai pusei, tam tampriam ryšiui kuris sujungia du vienišus kūnus, odė gyvenimo skrydžiui, kuris įmanomas tik dviese, odė žudančiai meilei, kuri tokia pat stipri kaip mirtis, tokia pat gili kaip paslaptinga Ispanijos dvasia.
Remiantis tikrais faktais parašyta tragedija režisieriaus dėmesį patraukė savo išgrynintu žvilgsniu į gyvenimo aistrą, meilę, likimą ir mirtį. Vieną dieną García Lorca laikraštyje perskaitė žinutę apie nuotaką, pabėgusią su pusbroliu iš savo vestuvių. Po kurio laiko pusbrolis rastas negyvas. Kas jį nužudė, nežinoma, tačiau buvo aišku, kad tai šeimos linčo teismas. Perskaitęs šią žinutę, autorius pjesę parašė labai greitai, su dideliu įkarščiu, polėkiu.
„Siužetas atrodo gana paprastas, bet pjesė labai dosni savo poezija: Lorca daug širdies, sielos riksmo į ją sudėjo, – sako spektaklio režisierius Paulius Ignatavičius. – Vaikystėje niekas mūsų nemoko, kaip būti laimingais. Išmokstame tik tai, kad reikia kažką nuveikti, būti pareigingais, tobulais visuomenės varikliais. Spektaklis – apie tai, kad mes dažnai negirdime savęs, bijome rizikuoti, išeiti iš komforto zonos. Kaip pjesėje sako medkirčiai: reikia eiti kraujo keliu, nes geriau numirti negu laukti, kol jis suges."
Federico García Lorcos kūryba gimusi iš Andalūzijos kaimų, persipynusi su čigonų ir arabų kultūromis. Rašytojo dramose galima rasti ir liaudies muzikos, ir siurrealistinių elementų. Melodinga ir švari dramų kalba pasižymi neįprastomis, komplikuotomis metaforomis. Pasak Pauliaus Ignatavičiaus, spektaklio forma bus lakoniška, nurengianti teatrą iki jo esmės: intymaus aktoriaus pokalbio su žiūrovu, siekiant suvirpinti pačias jautriausias sielos stygas.
Spektaklyje vaidina legendinė aktorė Dalia Overaitė, Mindaugas Capas, Inga Burneikaitė, Tadas Gryn, Tomas Stirna, Indrė Patkauskaitė, Agnė Šataitė, Ilona Kvietkutė, Tomas Rinkūnas, Tomas Kliukas.
Muziką kūrė Elena Šataitė, scenografiją ir kostiumus - Neli Ivančik.
I dalies spektaklis
Spektaklio trukmė 1 val. 40 min.
Source: www.facebook.com