Ханума
Київський театр оперети1

Du 10/11/2017 19h00 au 11/11/2017 22h00

Fuseau horaire : Kiev (GMT+03:00)

Київський театр оперети1
вул. Велика Васильківська 53/3
03150 Kyiv
Ukraine
Відома комедія, класика грузинської драматургії, була написана Авксентієм Цагарелі наприкикінці ХІХ століття. Режисер-постановник Іраклій Гогія (Грузія) переміщує героїв позаминулого віку у будівлю сучасного музею. Масивні, сірі, бетонні стіни музею мистецтва епохи пост-пост модерну виступають контрастом до витонченого, кольорового вбрання артистів, вишуканих побутових предметів, прикрас. Дія вистави відбувається ніби поза часом, у просторі мистецької виставки «Старий Тбілісі».
У старовинному місті Тифліс (нині Тбілісі), у вірменському кварталі Авлабар мешкають дві свахи: Ханума і Кабато. Іноді, вони хвацько та кумедно сперечаються. Причина тому - вигадки їхніх клієнтів, які прагнуть взяти шлюб.
Розорений Князь Вано Пантіашвілі, щоб поправити свої фінансові справи наймає Хануму, аби та знайшла йому багату наречену. Притка Кабато, тим часом, пропонує князю заключити більш вигідну угоду. Вона радить старому гульвісі одружитись із Соною, дочкою заможнього вірменського купця Мікича, який бажає отримати поважний князівський статус. Дуже зручний для Кабато, Мікича і князя Вано договір, виявляється обтяжений почуттями! Юна красуня Сона закохана у молодого вчителя і ні за що не погоджується стати дружиною старого князя. Мудра Ханума доводить професійність справжньої свахи. Всім дає раду і вчиняє по-справедливості. Щоправда, іноді Ханума вдається до інтриг і трохи бешкетує, але тільки заради того, щоб наречені у шлюбах керувалися коханням!
Режисер із Грузії Іраклій Гогія стверджує: Я бачив багато вистав «Ханума» у різних театрах пост-радянського простору. Правдивими були лише ті, що ставилися у Тбілісі та ще знаменита постановка Георгія Олександровича Товстоногова, який добре знав старий Тбілісі, жив і працював там. Для вистави «Ханума» у Національній опереті України ми взяли переклад на українську мову оригінального тексту Авксентія Цагарелі, оригінальну музику Гії Канчелі і зробили все, щоб комедія передавала істинний колорит, задуманий авторами твору».
Source: www.facebook.com