Nadwiślańskie Spotkania Kryminalne - sierpnień/wrzesień 2017
Towarzystwo Inicjatyw Prawnych i Kryminalistycznych Paragraf 22

Du 19/08/2017 10h00 au 02/09/2017 10h00

Fuseau horaire : Warsaw (GMT+02:00)

Varsovie, Masovian Voivodeship, Pologne
Warsaw
Poland
Ważna informacja dla miłośników kryminalistyki: już 19 sierpnia w godzinach 10:00-14:30 odbędzie się drugi spacer kryminalny realizowany w ramach projektu "Nadwiślańskie spotkania kryminalne"!
Harmonogram spacerów:
Termin II - 19 sierpnia, godz. 10:00 - 14:30 - Zapisy trwają do 12 sierpnia, godz: 23:59
Termin III - 26 sierpnia, godz. 10:00 - 14:30 - Zapisy trwają do 18 sierpnia, godz: 23:59
Termin IV - 2 września, godz. 10:00 - 14:30 - Zapisy trwają do 25 sierpnia, godz: 23:59
Jeżeli masz w sobie żyłkę detektywa, lubisz czytać kryminały i chcesz dowiedzieć się więcej o pracy prawdziwej policji i organów ścigania, nie może Cię zabraknąć! W letniej scenerii, nad brzegiem Wisły, szykujemy cztery bynajmniej nie leniwe spacery prawno-kryminalistyczne, podczas których weźmiesz udział w szeregu inscenizacji zdarzeń o charakterze kryminalnym.
Co to właścicie znaczy? Otóż przygotujemy dla Ciebie sceny rodem z filmu kryminalnego - miejsce zbrodni pełne tajemniczych śladów, takich jak odciski palców, czy odwzorowanie bieżników obuwia nieuchwytnego sprawcy. Wcielisz się w rolę stróża prawa i z wykorzystaniem profesjonalnego sprzętu kryminalistycznego odkryjesz tajemnice ujawniania, zabezpieczania i analizowania śladów kryminalistycznych, a to wszystko pod okiem naszych ekspertów, dla których kryminalistyka to zarówno pasja, jak i część obowiązków zawodowych. Aby dotrzeć do prawdy, skrytej w odmętach Wisły, będziesz musiał też przesłuchać nie zawsze skorych do współpracy świadków, poprawnie przeanalizować zebrane informacje i stworzyć wersję kryminalistyczną, w której wytypujesz sprawcę. Nadwiślańskie Spotkania Kryminalne nauczą Cię, jak w rzeczywistości wygląda działalność organów ścigania, czym mrówcza praca polskich policjantów różni się od hollywoodzkiej lipy z seriali typu CSI oraz jakie możliwości daje śledczym współczesna kryminalistyka. A przy tym - i może to jest właśnie najważniejsze - będziesz śwetnie się bawić w czarującym otoczeniu warszawskiej Wisły.
Z racji ograniczonej liczby miejsc na wydarzenie obowiązują zapisy. Potrwają one do 12 sierpnia (w przypadku spaceru zaplanowanego na 19 sierpnia) pod tym linkiem:
https://goo.gl/YfyUCw
W formularzu można wysyłać zgłoszenia na wszystkie trzy edycje spacerów.
Jeśli interesuje Was techniczna strona pracy śledczych, jesteście ciekawi przebiegu oględzin i chcecie sprawdzić się w roli śledczych analizując ślady, przesłuchując świadków i tworząc wersje kryminalistyczne - rezerwujcie czas ;)
Projekt współfinansuje m.st. Warszawa.
Source: www.facebook.com