Wernisaż wystawy: "Trzy. Czas dla niej." Koncert: Megitza Trio
Dom Środowisk Twórczych

Évènement indisponible.

Selon le cas, de nouvelles dates appraîtront bientôt ou l'activité proposée sera définitivement supprimée.

jeu. 17/08/2017 de 17h33 à 21h33/strike>

Dom Środowisk Twórczych
Zamkowa 5
25-009 Kielce
Poland
Paulina Świder przy współpracy z Domem Środowisk Twórczych zaprasza na niezwykłe wydarzenie!!
17 sierpnia o godz. 17.33 rozpocznie się współny wernisaż wyjątkowej jednodniowej wystawy trzech artystek: "Trzy. Czas dla niej." Odbędzie się dzień pod znakiem „trzy”. Trzy niezwykłe artystki zaprezentują swoje prace malarskie, rysunki i fotografie, a zespół Megitza Trio, zabierze nas w niezwykłą podróż muzyczną.
Wernisaż rozpocznie się o godzinie 17.33 - liczba trzy nie jest bez znaczenia. Wernisaż tworzą trzy artystki dla których sztuka to możliwość odkrywania siebie. Odnajdziemy trzy odrębne cykle prac: Klaudyny Kozieł z Kielc „Percepcja kobiecości”, Pauliny Krzysztofek z Gdyni „Foto-ona” oraz Mariki Śliwy z Krakowa „Sztuka jednego dnia”. Wszystkie trzy panie łączy pasja. Niekoniecznie zdefiniowane jako malarki, fotografki, artystki. Po prostu kobiety. Trzy kobiety, z trzech różnych części Polski, o różnych rolach społecznych, które wkroczyły w świat marzeń/sztuki, każda z innym bagażem doświadczeń.
https://www.facebook.com/czasdlaniej/
Po wernisażu o godzinie 19:33 zaplanowano koncert Megitza Trio, zespołu z Zakopanego i z Chicago. Ich utwory przyśpieszają bicie serca – bo oni śpiewają o sprawach ludzkich, z dystansem i poczuciem humoru. Gosia „Megitza” Babiarz to piękna, rasowa góralka, śpiewająca i grająca na kontrabasie. W wieku 16 lat wyjechała do Ameryki, gdzie zagrała setki koncertów, między innymi podczas Chicago World Music Festival. Do Europy przeprowadziła się w 2012 roku. Oprócz Megitzy w skład zespołu wchodzą rodowity zakopiańczyk, Stasiu Rzadkosz – niekwestionowany wirtuoz akordeonu i wokalista. Trzeci z grupy Megitza Trio, to urodzony w USA, pochodzący z góralskiej, muzycznej rodziny Leśniaków – jego wujek i tata są współzałożycielami zespołu „Goranie” w Chicago – mowa o Marcinie Leśniaku, genialnym gitarzyście, wokaliście i skrzypku.
http://www.megitza.com/
https://www.youtube.com/watch?v=uq8h-KSojlI
https://www.youtube.com/watch?v=YAWqR5sPjqk
https://www.youtube.com/watch?v=nGBWqSnzda4
Source: www.facebook.com