Alternatywna Szkoła Teatru: Teatr Porywacze Ciał
Teatr Ósmego Dnia

Du 21/08/2017 17h00 au 23/08/2017 21h00

Fuseau horaire : Warsaw (GMT+02:00)

Teatr Ósmego Dnia
Ratajczaka 44
61-728 Poznan
Poland
Zapraszamy gorąco na LETNIE WARSZTATY AKTORSKIE organizowane przez STUDIO OSOBOWOŚCI Teatru Porywacze Ciał , skierowane do wszystkich zainteresowanych
pomyślnie zdanym egzaminem do szkoły teatralnej, oraz do tych, którzy
chcą się rozwijać lub po prostu zrobić coś ciekawego. Przede wszystkim zależy nam na ciekawych osobowościach, na ludziach, którzy nie boja się wyzwań:)
Uczestniczyć w zajęciach mogą zarówno osoby, które chcą doskonalić swój warsztat
aktorski , a także osoby początkujące, które dopiero zaczynają swoją przygodę z teatrem.
Studio powstało w 2013 r w Poznaniu i funkcjonuje systematycznie w trybie od września do końca czerwca.
Spektakle- pokazy warsztatowe będące wynikiem pracy w Studiu powstają na bazie scenariusza składającego się częściowo ze zbioru prawdziwych historii uczestników.
Warsztaty Letnie organizowane są między innymi w celu dokonania wyboru osób chętnych do uczestniczenia w regularnym Studio Osobowości 2017/2018 r, które rozpoczyna spotkania warsztatowe od 1 wrzesnia 2017 roku.
https://www.youtube.com/watch?v=la9uSTphXJg
Teatr Porywacze Ciał istnieje od 1992 roku. Tworzą go absolwenci wrocławskiej PWST – Katarzyna Pawłowska i Maciej Adamczyk - zawodowi aktorzy, którzy w swojej prywatnej scenie pełnią również funkcję dramaturgów i reżyserów. Teatr współpracuje z muzykami, plastykami, filmowcami oraz artystami z innych dziedzin sztuki. Katarzyna Pawłowska i Maciej Adamczyk tworzą spektakle autorskie i bardzo różnorodne –salowe, plenerowe, muzyczne, monodramy, akcje jednorazowe, wystąpienia i działania na styku teatru i sztuki performance – wszystkie one mają wspólną cechę: są wypowiedziami autonomicznymi i totalnymi. W spektaklach twórcy testują różne formy i konwencje, wykorzystują stylistykę wodewilu, kabaretu i happeningu, balansując między bezpośredniością psychodramy a dystansem metafory. Posługują się strategią parodii i pastiszu, używają znaków i symboli kultury współczesnej, zestawiają teksty literackie z wulgaryzmami, arcydzieła z kiczem. Tworząc w swoich przedstawieniach nastrój prowokacji myślowej, językowej i formalnej, tropią „mitologie codzienne”, które wytworzyło i wciąż na nowo tworzy współczesne społeczeństwo. Swoimi działaniami dają wyraz istnienia kultury karnawałowej, którą cechuje pluralizm przekonań, stylów życia, form zachowań i zarazem zachwianie uniwersalnych wartości. Pokazują człowieka współczesnego, którego tworzą zdegradowane mity i popęd, człowieka o zachwianej tożsamości. W swoich spektaklach twórcy mierzą się z mitami pop kultury, kpią z nich, przedrzeźniają je, a jednocześnie pokazują jak dalece są przez nie ukształtowani. To współcześni manieryści, którym nieobca jest postawa ironistów, prowokatorów i ekscentryków.
Zespół od zawsze prężnie działa na polu teatru niezależnego - gra na festiwalach w kraju i za granicą, prowadzi działalność warsztatową i edukacyjną, w Poznaniu prowadzi zajęcia aktorskie w Studiu Osobowości Teatru Porywacze Ciał, oraz organizuje cykle warsztatowe dla młodzieży i dorosłych przy okazji prezentacji festiwalowych.
Zapraszamy na naszą stronę:
www.porywaczecial.art.pl
Oraz na fanpage: https://www.facebook.com/teatr.porywacze.cial/
WIĘCEJ INFORMACJI :
Teatr Ósmego Dnia: 61 855 20 86, teatr@osmego.art.pl
lub Maciej Adamczyk: 695 434 726

KOSZT ZAJĘĆ: 225 PLN
REZERWACJA na WARSZTATY:
61 855 20 86, teatr@osmego.art.pl
Prosimy o wpłatę zaliczki 100 PLN na konto Teatru Ósmego Dnia
nr konta: BZ WBK SA VI O/Poznań
90 1090 1362 0000 0000 3601 7960
do 18 sierpnia 2017r. z dopiskiem "Warsztaty-Porywacze Ciał"
Source: www.facebook.com