Wojciech Mura: Wyspy na środku Pacyfiku - Kosmos na Ziemi
Klub Miasto

lun. 30/10/2017 de 19h00 à 22h00

Fuseau horaire : Warsaw (GMT+02:00)

Klub Miasto
Plac Mickiewicza 2
43-300 Bielsko-Biała
Poland
Klub Ludzi z Pasją zaprasza na kolejne spotkanie z wyjątkową osobą. Już 30 października będziemy mieli okazję spotkać sie i porozmawiać z człowiekiem, który spędził aż 15 miesięcy na Pacyfiku. Wojciech Mura - podróżnik, bloger, założyciel i prezes stowarzyszenia „Space for Dream”.
---
Wspieraj Lokalną Kulturę:
► Koncerty w Bielsku-Białej + Imprezy w Bielsku-Białej
► Kino w Mieście + Klub Ludzi z Pasją + Karaoke Bielsko-Biała + Stand-Up Bielsko-Biała
---
Wyspy na środku Pacyfiku to nie tylko Tahiti i Bora-Bora. Występuje tam ponad 150 przeróżnych wysp, na których mieszka ćwierć miliona ludzi. Powulkaniczne Markizy, koralowe atole na Tuamotu oraz Wyspy Towarzystwa z wielkimi lagunami i górami. Spotkacie tam zupełnie inny świat, w którym można się zakochać, zatracić i pozostać.
"Wyspiarze mają olbrzymie serca. Od samego początku znajomości traktują przybysza jak przyjaciela. Ich szczere i ciepłe spojrzenie powoduje, że człowiek chce przebywać w ich towarzystwie do końca swojego życia! Błękitne laguny, łagodny klimat, kolorowe rafy i ryby, pachnące jak kwiaciarnie lasy, wodospady, wanilie, czarne perły, papaje, mango, kokosy, kwiaty to rzeczy, które schodzą w tym przypadku na drugi plan. Zakochałem się w Polinezji, poznałem tam wielu przyjaciół do których na pewno wrócę.
Jak się tam znalazłem? Odwiedziłem ten raj podczas mojej 15-miesięcznej wyprawy przez Pacyfik. Rozpocząłem ją w Panamie, gdzie jako żółtodziób żeglarski zaokrętowałem się na jachcie „Czarny Diament” z 1978 roku. Następnie przepłynąłem kanał Panamski i odwiedziłem: Wyspy Perłowe, Kostarykę, Cocos Island, Galapago$ i po 25 dniach żeglugi dotarłem na Polinezję Francuską. Spędziłem tam 3 miesiące, po czym odwiedziłem Królestwo Tonga, Fidżi i zakończyłem pierwszy etap rejsu w Nowej Zelandii. W tym jednym z najdroższych państw na świecie spędziłem pół roku, bez pieniędzy. Remontowałem jacht, pracowałem w hostelu za nocleg i wyżywienie. Polowałem także na króliki, łowiłem węgorze, sadziłem drzewka i nawet doiłem krowy. Następnie z nową załogą odwiedziłem Nową Kaledonię ("Jamajka Pacyfiku"), dzikie Wyspy Lojalności i zakończyłem rejs w Brisbane w Australii, gdzie udało mi się przeżyć praktycznie za darmo. W Sydney zakończyła się podróż, którą zapamiętam do końca swojego życia.
Serdecznie zapraszam na prelekcję, na której opowiem o przygodach, których nie zabrakło podczas 465 dniach na 26 wyspach".
Source: www.facebook.com